Kapasitif Sorunu...

aktif:41000 Ri:220 Rc:14000
kompanzasyon panosu devre dışı,trafoda sabit kondansatör grubu bulunmamaktadır...her durumda kapasitif artmaktadır..birkaç km uzunluğunda nyc kablo bulunmaktadır..

Biz teknik elemanlar nasıl oluyorda böyle ölçme özürlü oluyoruz anlamıyorum her türlü yorum yapılıyorda arkadaşım al eline güzel bir pensampermetre değerlerini bir ölç ne nedeğildir gör kimse demiyor :confused:

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Biz teknik elemanlar nasıl oluyorda böyle ölçme özürlü oluyoruz anlamıyorum her türlü yorum yapılıyorda arkadaşım al eline güzel bir pensampermetre değerlerini bir ölç ne nedeğildir gör kimse demiyor :confused:

Teessüf ederim sn analizör mesajımı görmediniz herhalde :D

Sayaç bağlantı hatası deyip sayacı sökmeye kalkma arkadaşım. Bağlantı hatası olsa zaten uyarı veriyor görürdün yada görmen gerekirdi.
Ölçümünü yap yükten kaynaklanan kapasitif etkimi gör. Ölçüm sonucun sana herşeyi verecektir. Fazların cosfi değerlerini gör bunu ölçebilen pensampermetreler var kullanmanı tavsiye ederim.

Ben teknik elemanım ama ölçme özürlü değilim:) Böylece senin bu söylemin etkisiz kalıyor. Ya ben ne elektrik ustaları gördüm pensampermetrenin bütün özelliklerini kullanabilen fakat pensesinin ölçüm yaparken biryere tutturmak için kullanıldığını zanneden amperi proplarla ölçmeye çalışan:D

gecekusu arkadaşımız kapasitiften bahsetmiş,ve sistemdeki yüzlerce elektronik balasttan bahsetmiş.siz hala sayaçları tartışıyorsunuz.kapasitif nedeni elektronik balastlardır.çözümüde şönt reaktör dür. kolay gelsin.

sistemde klime kondansatörleride kapasitif yapmaktadır benim bir okulda başıma geldi okul kapandıktan sonra sayaçlar kapasitif yazmaya başladı bayakı arkadaş gibi uğraştım bende sonra çalışmayan klimalar aklımıza geldi klima sigortalarını kapadıktan sonra baktık durum düzeldi

Merhaba hocam Öncelikle ne kadar kapasitif basıyor sistem bosta iken ?
Elektronik balanstlar ve Ups cihazı (varsa) tetikliyor.arkadasın dediği gibi sönt reaktör ile bunu çözebilirsin ama günün her saati bu problem yok ise reaktor de ek bı yuk getırcektır.

aktif:41000 Ri:220 Rc:14000
kompanzasyon panosu devre dışı,trafoda sabit kondansatör grubu bulunmamaktadır...her durumda kapasitif artmaktadır..birkaç km uzunluğunda nyc kablo bulunmaktadır..
sayın arkadaşım çok uzun mesafeli kabloların kapasitif yük oluşturduğu doğrudur kapasitif ölçüm yapıp reaktör kullanmalısın

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri