Kablosuz ses sistemleri hakkında ne düşünüyorsunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanırım kontrolkaleminde deneyen kimse yok : (

Teknomarketlere giderek sende deneyip test edebilirsin aslında..

kablosuz ses taşima okadar zormu? dınledığın radyo tv kablolumu kalıte dersenız kişiden kişiye değişir bır örnek vereyım benım kulağım 12khz uzerını duymuyor bazı kişiler var 16 khz hatta 18 khz duyanlarla karşilaştım farzedelım 18 khz olsun kablosuz RF moduller 50 khz de iletışım kurulabılıyor piyasada satılanlardan bahsetmıyorum ben laboratuvarda test ettım numune getırtmıştım RFPİC12F675 40-50 mt mesafeden haberleştırdım boyle bır cihazla neden olmasın piyasada satılan RF transmitterler denemıştım max. 12 khz e kadar çikiyor kablosuz sistemler varmı dersenız piyasada sanırım imalat yapanlar için cazip değil ben yıllardır bu işlerle uğraşıyorum evimde kurmadım sızlerın kullandığı gıbı bır tomar kablo:)

kablosuz ses taşima okadar zormu? dınledığın radyo tv kablolumu kalıte dersenız kişiden kişiye değişir bır örnek vereyım benım kulağım 12khz uzerını duymuyor bazı kişiler var 16 khz hatta 18 khz duyanlarla karşilaştım farzedelım 18 khz olsun kablosuz RF moduller 50 khz de iletışım kurulabılıyor piyasada satılanlardan bahsetmıyorum ben laboratuvarda test ettım numune getırtmıştım RFPİC12F675 40-50 mt mesafeden haberleştırdım boyle bır cihazla neden olmasın piyasada satılan RF transmitterler denemıştım max. 12 khz e kadar çikiyor kablosuz sistemler varmı dersenız piyasada sanırım imalat yapanlar için cazip değil ben yıllardır bu işlerle uğraşıyorum evimde kurmadım sızlerın kullandığı gıbı bır tomar kablo:)

sistemlerde zaten kablosuz modeller başı çekmeye başladı. tek bir alıcı/verici sayesinde hemen hemen diğer parçalar kablosuz olarak çalışıyor. keza ses sistemleri ama mutlaka bir şekilde bağlantı var arada. sanırım bu konuda iddialı olan dünyanın ilk kablosuz ses sistemi biziz diyen lg hb966trw modeli olmuş.

Bu teknoloji nekadar sağlıklı, bukadar manyetik alanda kalmak insanı kanser edebilir.

Bu teknoloji nekadar sağlıklı, bukadar manyetik alanda kalmak insanı kanser edebilir.

ne kadar sağlıklı derken aslında çevremize baktığımızda artık bu tarz cihazlarla donatıldığımızı görebiliriz. bir ses sistemi belki günde 1-2 saat maruz kalacağımız bir cihaz- ki yaydığı elektromanyetik dalgalar minimum düzeyde- ama cep telefonu elimizde, kulağımızda,cebimizde ya da uyurken baş ucumuzda. bütün gün televizyon karşısındayız ya da bilgisayar, evimizde Mikrodalga fırından tutun her türlü cihaz var. önemli olan doğru ürünü doğru şekilde kullanmak iyi ve güvenilir markaların test edilmiş ürünlerine yönelmek. misal cep telefonu alırken sar değerine bakmak ya da bu tarz cihaz alırken yaydığı elektromanyetik dalga boyutlarını incelemek...

Bence de katılıyorum, sağlığa zararı yoksa eğer alınır.

sağlığa zararlı ya da yok gibi kesin kelimeler kullanmak ne kadar doğru bilemiyorum ama araştırmak lazım dediğim gibi en az elektromanyetik dalgaya sahip ya da iyi kalite malzemeyle yapılmış ürünler olması önemli. lg iyi bir marka güvenle alırım ya da philips... oturup ne tarz yapıldığını bilmediğimiz kontrolsüz bir çin malından bahsetmiyoruz. bu tarz markalar zaten bir şekilde onay almadan piyasaya çıkamaz ki

sağlığa zararlı ya da yok gibi kesin kelimeler kullanmak ne kadar doğru bilemiyorum ama araştırmak lazım dediğim gibi en az elektromanyetik dalgaya sahip ya da iyi kalite malzemeyle yapılmış ürünler olması önemli. lg iyi bir marka güvenle alırım ya da philips... oturup ne tarz yapıldığını bilmediğimiz kontrolsüz bir çin malından bahsetmiyoruz. bu tarz markalar zaten bir şekilde onay almadan piyasaya çıkamaz ki

Haklısın, bende zaten zararı yoksa alınır, dedim. Ayrıca onay alan bir markanın ev sinema sistemi varsa gerçekten çok iyi olur. Çünkü kablolar benim evimin tasarımını çok çirkin gösteriyor.

Haklısın, bende zaten zararı yoksa alınır, dedim. Ayrıca onay alan bir markanın ev sinema sistemi varsa gerçekten çok iyi olur. Çünkü kablolar benim evimin tasarımını çok çirkin gösteriyor.

kesinlikle evin içinde ordan oraya dolanan kablo yığını pek hoş görünmez o yüzden lg'nin bu modeli çok hoş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri