Yüksek teknoloji ÇÖP oluyor

Teknik olarak bir ürünün miadı 10 yıl olarak belirtilir. Eskilerde siyah beyaz veya bazı renkli TV lerin 20 yılı aşkın süredir kullanıldıklarını biliyorum. Hatta bir SONY 56 ekran TV almıştım ki 1998 yılından daha geçen seneye kadar köyde çalışıyordu. Yerine çipindirk LED TV alınca bu TV emekli oldu :D
ben yeni nesil cihazlara 5 (beş) seneden sonra bonus gözüyle bakıyorum. 30 yıl önce aldığım buz dolabım hala çalışırken; 4 tv, 3 çamaşır makinesi, 2 bulaşık makinesi + 2 buzdolabı eskittim. bu çalışan bana bir şekilde döndü. yani elektronik eşya artık şans işi ömür olarak. bilgisayarların / laptopların sayısını bilmiyorum. cep telefonları diyeceğim ama onlarda genelde duvara çarpıp intihar ediyorlardı(anlayan anladı, dır dıra dayanamayıp, kendilerini duvara çarpıyorlardı)garibim cep telefonları bir yılda beş tanesinin intihar ettiğini bilirim. nasılda elimden fırlayıp kendilerini duvara çarptılar bir bilseniz...

ulen angaralı en çok intihar eden telefonlara güldün biliyorum, gerçi telefonların intiharına sebep olanda çamaşır/bulaşık ve buzdolabını kötü yola düşürdü desem burada herkes bana kızar, laf söyler. temizlik hastasıydı desem herkes inanır ondan yana çıkar. lan buzdolabının içi limontuzu ile silinir mi? ötesini söyletmeyin bana...

ulen angaralı en çok intihar eden telefonlara güldün biliyorum, gerçi telefonların intiharına sebep olanda çamaşır/bulaşık ve buzdolabını kötü yola düşürdü desem burada herkes bana kızar, laf söyler. temizlik hastasıydı desem herkes inanır ondan yana çıkar. lan buzdolabının içi limontuzu ile silinir mi? ötesini söyletmeyin bana...
Benim durumumu @serkan_48 iyi biliyor.
Senin durumun ile farklı sayılmaz. O sebeple haa.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri