KABLONUN İLETKENLİĞİ NEDEN YOK OLUR ?

radio

Üye
çalışan bi tesisattaki nym kablonun elektrik iletme özelliği neden yok oluyo hiç bi darbe kopma aşırı yüklenme vs yok ama iletme özelliğini kaybetmiş sizce sebebi ne olabilir arkadaşlar.:confused:

yardımcı olucak arkadaşların yanıtlarını bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
çalışan bi tesisattaki nym kablonun elektrik iletme özelliği neden yok oluyo hiç bi darbe kopma aşırı yüklenme vs yok ama iletme özelliğini kaybetmiş sizce sebebi ne olabilir arkadaşlar.:confused:

Elektrik iletme özelliğini kaybetti tanısını neye göre koydunuz biraz açarmısınız?

sistemde herhangı bir kısa devre mi oldu ne oldu ?her iletkenin bir direnci vardır bu direç kımınde az kımınde çok olur ama iletkenlık yok olur derken neyı kastetdiniz açarmısınız?

kabloda kopukluk vb. olmadığı sürece tamamen iletkenliğini kaybetmez ama sizin kastettiğiniz kablo nasıl bir kablo açıklarsanız iyi olur ayrıca iletkenlik tamamiylemi yok oluyor yoksa iletkenlik azalıyormu?

arkadaşım imalattan kaynaklı bir hata olabilir belieli bir süre çalışmıc olabilir ama kobloların arızalanmaları için illada dışarıdan bir ezik kopuk göreceksin diye bişey yok içindende kopabilir bu arızanın yerini tespit etmen içinde 2 tl bir devre kontrol kalemi yeterli olur..

Elektrik iletme özelliğini kaybetti tanısını neye göre koydunuz biraz açarmısınız?

şöyle söyliyim bi kaçkere başıma geldi sıva altı tesisatta bi piriz hattı çalışır durumda bi sorun olmuş sigorta atmış faz gelmiyo sorunu bulamadığımız için kabloyu yeniledik eski kabloyu dışarda elektrik veriyoruz ama iletim yok bi alıcıya bağlıyoruz çalışmıyo yani faz gelmiyo hiç bi kopma darbe yok hatta izolesini komple soyduk görünürde bi hata yok biz çözemedik sizin bi fikriniz varmı ?

Kablo uç kısımlardan içeriye doğru oksitlenmiş olabilir.

Boyle bir sey mumkun degil. Klemensde sorun vardir. Kablonun iletken yuzeyi asiri oksitlenmistir.

Dediginiz olay gerceklestiyse bu dunya capinda bir olay olur.

lay hakikaten tuhaf iletkenlik kaybolmaz tabiki.muhtemelen iclerde bir yerde kablo kopmus olabilir buda belki tanburlaara sarlirken bi catlama vesaire olduysa zamanla asiri akim ceke ceke en sonunda ordan kopmus olabilie benim dusuncem imalat hatasi oldugu yonunde,birde bu kablonun metraji ve kesitini merak ettim.saygilar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri