Elektrik tesisatı hk.

Forumda,bu konuda ! bilgi çok.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selamünaleyküm arkadaşlar. daire içi elektrik tesisatına 4mm nyaf çok telli kullanılmasında bir sakınca olabilrmi.bundan sebeb sigortalarda amper bakımından bir değişiklik olması gerekirmi
Nyaf kablo hemen bükülüyor. Boru içinde nasıl iteleyeceksiniz? Gitmez ki!
 
Son düzenleme:
Nyaf kablo hemen bükülüyor. Boru içinde nasıl iteleyeceksiniz? Gitmez ki!
Müstakil tek katlı ev.tavan beton değil.Dolayısıyla çatı da çalışma imkanım olucak.Kabloyla ilgili bir ssıkıntım yok.4mm kabloyu Aydınlatmaya ve prizlere kullanacağım.Bu sebebten elektrik (akım,gerilim) ve sigorta konusunda bir problem yaşarmıyım?Bu arada aydınlatmaya 16 A prizlere 20 A sigorta kullanacağım.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Müstakil tek katlı ev.tavan beton değil.Dolayısıyla çatı da çalışma imkanım olucak.Kabloyla ilgili bir ssıkıntım yok.4mm kabloyu Aydınlatmaya ve prizlere kullanacağım.Bu sebebten elektrik (akım,gerilim) ve sigorta konusunda bir problem yaşarmıyım?Bu arada aydınlatmaya 16 A prizlere 20 A sigorta kullanacağım.Müstakil tek katlı ev.tavan beton değil.Dolayısıyla çatı da çalışma imkanım olucak.Kabloyla ilgili bir ssıkıntım yok.4mm kabloyu Aydınlatmaya ve prizlere kullanacağım.Bu sebebten elektrik (akım,gerilim) ve sigorta konusunda bir problem yaşarmıyım?Bu arada aydınlatmaya 16 A prizlere 20 A sigorta kullanacağım.
Aydınlatma 10A, prizler 16A olmalı.
 
Eyvah

Üstad kablo kesiti 4mm.En az 12 adet ampül 22 adet priz kullanılacak.4 adet ampülü bir adet 16 A sigortaya bağlamayı 4 adet prizi de 1 adet 20 A sigortaya bağlamayı düşünüyorum.Bu şekil bağlantı yapsam sıkıntı olurmu
Sayıda sorun yok. Prizler 16A, lambalar 10A..
Sigortaların B tipi olmasına dikkat edin.
Elimde 16 ve 20A var diyorsanız değiştirmeyi deneyin. Mecbur bunlar kullanılacak diyorsanız yapacak birşey yok.
 
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,739
Mesajlar
912,358
Kullanıcılar
449,226
Son üye
ashbringer

Yeni konular

Geri
Üst