Kaçak akım

mumustafa

Üye
Merhaba üstadlarim sizlere bir sorum olacak kantin var kantin de havalandırma ve diger kantin malzemeleri var kaçak akım aralıklarla atıyor tabi aradaki zaman çok değişir bazen bir bazen iki bazen kaldırır kaldırmaz atıyor söyle ki kaldırır kaldırmaz attığı gün bütün Sigortaları indirdim ana sigorta dahil yani kaçak akım rolesinde enerji yok sadece notr var , ve yine attı kaçak akım rolesi kendinden önce ki hat için bir farklılık gösterir mi ya da böyle bir arızanın sebebi neler olabilir teşekkür ediyorum .

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kendinden önceki hat dediğiniz Şebeke tarafı ise etkilenmez fakat faz sigortada kapalı ise nötr boş olur bu yüzden kar atmaz büyük ihtimal bozuktur ama siz yinede test edin kar ı bide bir cihazınızda kaçak olabilir çin malı ise hiç yoktan kendi kendine atabilir

Merhaba üstadlarim sizlere bir sorum olacak kantin var kantin de havalandırma ve diger kantin malzemeleri var kaçak akım aralıklarla atıyor tabi aradaki zaman çok değişir bazen bir bazen iki bazen kaldırır kaldırmaz atıyor söyle ki kaldırır kaldırmaz attığı gün bütün Sigortaları indirdim ana sigorta dahil yani kaçak akım rolesinde enerji yok sadece notr var , ve yine attı kaçak akım rolesi kendinden önce ki hat için bir farklılık gösterir mi ya da böyle bir arızanın sebebi neler olabilir teşekkür ediyorum .

Öncelikle kaçak akım rolesi ve sigorlatarın bulundugu sigorta panosunu iyice incele.. Herhangi bir kaçak yoksa kaçak akım rolen arızalıdır büyük ihtimalle. Kaçak akım rolesini kaliteli marka ile değiştirin. Simens, viko gibi markalarla.
Ayrıca sigortaları kapatırsanız kaçak akım rolesinde sadece nötr olmaz faz ve nötr olur. Kaçak akım rolesi kendinden önceki sistemden etkilenmez.
Saygılarımı sunarım...

Kaçak akım role markası Legrand ve değiştirdim ama yine olmadı tekrar anlatayım üç faz ana sigorta dan çıkıyor kar a giriyor notr de direk geliyor hat direk şebeke den gelmiyor yine anlattığım panodan önce dağıtım panosundan geliyor . Şimdi kar a üç faz ve noTr giriyor çıkıyor ve aynı yönde , kar enerjili değilken yani faz yokken atıyor ben notr barasınI açtım ve tek tek noTr leri bağladım bir tanesine gelince attıriyor nereyi beslediğinİ buldum tost makinası çektim fisi enerji yokken prizde faz notr kısa devre yapıyoruM atmiyor neyse fis Çekili iken ben sigortaları kaldırdım bir süre sonra dakikalar sonra tekrar attı valla işin içinden çıkacağım ama bir yol bulmam lazım :-

Nötrden topraga kaçak akım var anlattıgına göre. Faz nötr kısa devresinde kaçak akım değil sigorta atar. O buldugun hattı takip et bulursun...

Teşekkür ederim :) sonucu yazacağım kolay gelsin

Sorun u buldum çay makinesi ve tost makinesine giden hatta zedelnme olduğundan dolayı notrunden toprağa kaçak vardı hattı değiştirdim :) sorun çözüldü ;-) Teşekkürler yardımlariniz için

Hadi hayırlısı bakalım. Sorununun çözülmesine sevindim. Saygılar değerli kardeşim...

Akimlar kanunununa muhalefeytrn atiyomus demekki...

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

İşte zırt pırt atıyor diye iptal edilen kaçak akım rölelerinin ne işe yaradığını kapı gibi gösteren bir arıza olmuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,262
Kullanıcılar
450,083
Son üye
bilgees

Yeni konular

Geri