Kaçak akım sağlıklık çalışır mı?

@kocamanusta teşekkürler. Asansörle ilgili sorun yaşamıyoruz. Hani sürücü olan yerlere kaçak akım rölesi takıp takmama kararını kendimiz verebilirizde asansörlerde röle takmayayım desek bu sefer asansör denetimden geçmiyor kırmızı etkiket veriyorlar demek istedim.Sorun yaşayanlar o röle senin bu röle benim sorunu çözmek için cebelleşip duracaklar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Maalesef,şu ana kadar cevap gel-
medi.Ancak,bu tip yazışmalara dö-
nüş , Schneiderde 1 gün,Simenste 2 gün,Legrandda 3 defa ikazdan sonra ! ,ABB de ( genelde,Almanya bağlan- tılı ! )1 hafta 10 gün olabiliyor.Geniş açıklamayı,o teyidi beklemeden ya- rın yapabileceğimi umuyorum.

@kocamanusta teşekkürler. Asansörle ilgili sorun yaşamıyoruz. Hani sürücü olan yerlere kaçak akım rölesi takıp takmama kararını kendimiz verebilirizde asansörlerde röle takmayayım desek bu sefer asansör denetimden geçmiyor kırmızı etkiket veriyorlar demek istedim.Sorun yaşayanlar o röle senin bu röle benim sorunu çözmek için cebelleşip duracaklar.

dökümanın asansörle ilgili olmasından çok 300mA KAKŞ kullanımı ve örtülü olarak direkt-dolaylı temas ayırımı dikkat çekici.

abilerim neden halen ısrar ediyorsunuz .. bakın mütsubishi mazatrol tezgahların hepsinde izalosyon trafosu var
general elektriğin tüm ge fanuc tezgahlarında izalasyon trafosu var

almanların okuma tezgahların hepsinde izalasyon trafosu var sizde takın kurtulun ..

emc sökün veya sökmeyin ıgbt ler tetiklediğinde zaten harmonik yapacak
önüne bir tane 30 mh reaktör koyarsanız sorunu tamamen çözmüş o

büyüklü küçüklü 25-30 adet motor sürücüsünün bulunduğu panolar var. TMŞ açtırmalı RCD kullanılıyor. gereksiz açma falan da olmuyor. asıl tartışma konusu RCD'nin kaç mA'ya set edildiği.

Merhaba,

• Motorlar için önerilen kaçak akım tipi B tipi kaçak akımlardır.
  • Sigortadan önce mi sonra mı bağlamalıyız? Her 2 türlüde bağlana bilir. Sigortadan önce bağlanacak ise özel hesapları var. Bu hesaplara uygun kaçak akım seçmek gerekir.
  • Kablo kaynaklı bir kaçak oluşur mu? Bu durumda kullanmamız gereken bir kablo mesafesi var mı?Bütün kablolarda kapasidanslarından dolayı kaçak akım oluşur. Yanlış hatırlamıyorsam 1km de 1mA gibi idi.(Emin olmak için internetten araştırmakta fayda var)

B tipiyle ilgili maceramı okursanız
memnun olurum.Maalesef,K tipide
sınıfta kaldı.

Ekli dosyalar

• ISKRA K AÇIKLAMA.docx
    83.5 KB · Görüntüleme: 4

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye