INVERTER ZIBRO KLIMAM E1 HATASI VERIYOR

INVERTER klimamız e1 arızasına geçti termige elektrik gelmiyor

LNS Toprak
L DE ELEKTRIK VAR
N DE YOK
S DE YOK
TOPRAK BOŞ
ŞUAN GÜNCEL HALI BU

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ayrıca şimdi termik kontrolü yaptım termik kablolarında enerji yok

termik kabloları dediğiniz yere elektrik gelmesi için iç ünite kartının dış ünite kartına sinyal göndermesi gerekiyor ki kompresöre akım gelsin. ama sizin anladığım kadarıyla klima hiç çalışmıyor direkt e1 arızası veriyor bir siteden şunu buldum => ''E01 Uzaktan kumanda iç üniteden hata tespit edildi, Adres ayarlanmadı Otomatik adres başarısız oldu. Bağlantı kabloları vb. Kontrol edin. Yeniden adres sistemi.''
https://www.merkezteknikservis.com/sanyo-klima-ariza-kodlari
birçok klimada e1 den e4 e kadar sensör hatası dır ama bu zibroyu bilemedim japon sanırım sanyo markasının üretimi.. siz bağlantıları tekrar kontrol edin klimanın kumandasının çalışıp çalışmadığından emin olun yine birşey değişmezse iç ünite ve dış ünite sensörleri ni ölçün derim...

Bugün iç üniteyi açtım kartın altında bir trafo var o trafonun kabloları siyahlasmis sanırım sorun burda şimdi trafoyu sökecem ve aynı değerde başka bir trafo takarak deneyecem bu trafo iç ünite kartında zayıf akim yani sinyalleri düzenleyen trafo olması lazım

Trafoyu çıkardım kablo uclarini kontrol ettim zayif akim kablolari kisadevre ancak üzerinde power transformer yazan ve değer olarak type kfr 230w/ıy.d.1.1-6 yazıyor bu trafonun yerine ne takabilirim bilemedim yardimci olacak ustalarima simdiden tesekkurler

Trafonun giris ve cikislarini ayirabiliyorsaniz disarida voltaj verip cikis alabiliyormusunuz test ediniz. transformator calisiyorsa sorunu baska yerlerde aramalisiniz.

Once emjn olmaniz gerekiyor.

Serkan ustam tarafonun çıkış kablolarını ölçtüm kısa devre gösteriyor o yüzden enerji vermedim

Transformatorler yapisi gereği giris sargilari ince ve cok sipirlidir. Omajlari yuksektir.

Cikis sargilari ise kalin capli ve az spirlidir. Kalin telden sarilmasi nedeniyle ve az spirli olmasi omaj olcerken kisa devre gibi dusuk omaj gormenize neden olur.

Bu trafo smps transformatoru degilse girise 220 vererek cikis voltaji olcmenizi oneririm.

Transformatorun resmini ekleyebilirmisiniz gorelim

IMG_2791.JPG

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri