INVERTER ZIBRO KLIMAM E1 HATASI VERIYOR

kısa devre gibi gösterir zaten, o siyahlık hoş değil orası kopmuş mu çekiştirerek kontrol et ama trafo sağlam görünüyor serkan hocanın dediği gibi :

"Bu trafo smps transformatoru degilse girise 220 vererek cikis voltaji olcmenizi oneririm. "

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
o siyahlik sicak bie noktaya temas ettigi icin kablonun izolasyonu yanmis gibi gorunuyor transformatorde bir sorun olduğunu sahsen dusunmuyorum. kabloyu @hearthief arkadasimizinda onerdigi gibi cekistiriniz zaten olcu aleti ile olctugunuzde kisa devre gordugunuze gore kabloda kopuk olsugunu sanmıyorum.

klimanizin sorunu sanki sensor arizasi gibi gorunuyor. cihazda bulunan ic unite ortam ve batarya swnsoru omajlarini olcermisiniz var ise dis uniteyide inceleyip varsa swnsorlerin omajlarini olcermisiniz?

Oda sıcaklık sensoru omaj ölçümünde 6.88cikiyor bakır boru sensor 6.88 diş ünite sensor 7 cikiyor

Son düzenleme:
o siyahlik sicak bie noktaya temas ettigi icin kablonun izolasyonu yanmis gibi gorunuyor transformatorde bir sorun olduğunu sahsen dusunmuyorum. kabloyu @hearthief arkadasimizinda onerdigi gibi cekistiriniz zaten olcu aleti ile olctugunuzde kisa devre gordugunuze gore kabloda kopuk olsugunu sanmıyorum.

klimanizin sorunu sanki sensor arizasi gibi gorunuyor. cihazda bulunan ic unite ortam ve batarya swnsoru omajlarini olcermisiniz var ise dis uniteyide inceleyip varsa swnsorlerin omajlarini olcermisiniz?

Abi arçelik 24 btu diş ünite olpsi arızası verıyor ledin yanıp sönmesine göre olpsi nedir

INVERTER üzerindeki ışıklara baktım sarı ışık devamlı yanıp sönüyor

149997544310240425695.jpg

Bu transformatör kablosu buraya sıkışmış galiba kısa devre yapmış

suat olpsi nedir bilmiyorum neyin kisaltmasi yada acilimi ne bilemiyorum.

sayin karakas, transformatoru deneyip sonuc bilsirirseniz arizanizda ilerleyeceğiz. o siyahlik olan noktada kablo izolasyonu tamamen eriyip bakir ortaya cikmis ve son resimdeki direncin veya iletken herhangi bir noktaya dokunmus mu?

olcum sonucu bize cok fikir verecek.

evet kartta görünen direnc in ayağına sıkışmış kablo kabloda erime var ama transfamotör sağlam çünkü iç üniteye karta enerji veriyor ve kumanda etmemizi sağlıyor. ancak kartdaki kararan direnç yanık büyük ihtimal , yeni kart sordum 130 euro dediler şimdi kart tamiri yapan yerler var gönderecem muhtemel baş yerlerde zarar görmüştür. yapılıp dönüp takınca neden olduğunu sonucu yazacağım .

Kararan direncin izerinde 2.0 k ohm yaziyor eger elinizde bir avometre varsa olcmenizi oneririm. Direnc isinmis ama yanm8s gibi gorunmuyor.

Inverter klimalarda cok tecrubem yok ama e kodu genelde daha oncede soyledigim sekilde swnsor arizasi olabilir. Karttan eminseniz tamirine gonderin derim.. Emjn degilseniz bir bilene sormakta fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri