Inverter arızası

Arkadaşlar merhaba. 1600watt lik inverter çıkışına kontaktor ile 220 çıkışı bağladım fakat evin sigortaları attı. Şu anda inverter çıkışı 220v kabloları kısa devre konumunda. İnverter sigortaları kontrol ettim sağlam. Pil bağlı iken inverter açılmıyor arıza sireni çalıyor. Durum basit bir durum ise fikirlerinizi almak isterim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
gecenin bu saatinde beni aydınlattınizivin teşekkür ederim. rahat uyuyacağım sayenizde. Hayırlı geceler

gecenin bu saatinde beni aydınlattınizivin teşekkür ederim. rahat uyuyacağım sayenizde. Hayırlı geceler
güzel insan, açıp baktınız mı? sigortası mı atmış, yanan başka bir şey var mı diye? ben en olası arızayı söyledim

güzel insan, açıp baktınız mı? sigortası mı atmış, yanan başka bir şey var mı diye? ben en olası arızayı söyledim
Evet baktım herşey normal gözüküyor. Sigortalar sağlam. Sigorta direnç olma olasılığı olan dirençler sağlam. Diyorlar sağlam. Mosfetler kaldı geriye ölçme yapmadığım.

Invertörle bağlantı yaptıgınızda, ikinci bir kontaktörle eve gelen şebeke elektriğinide ayırdınızmı ??
İki adet kontaktor kullandım fakat ilk enerji verdiğimde sigorta attı. Anladığım kadarı ile inverter çıkış uçlarına şebeke bağlamış oldum. Daha sonra bağlantıları kestim. Herşeyi ayırdım. İnverter çalışmadı yanlız başına. Gerekli kontrolleri yaptım avometre ile. Sigortalar dirençler ve diyotlar. Hepsi sağlam. Fakat Çıkış uçları kısa devre. İnverter mosfetleri kasaya vidalamislar vidalar ise yapismis büyük ihtimal cikaramadim

selamlar, yeni katıldım, çinden ucuz bir inverter aldım, üzerinde 3500w yazıyor herhalde tepe gücü yazıyor, bana 1000w ve üstü (buzdolabı için) yeterli idi fiyatıda uygundu aldım ama 220 çıkışında bir sorun yok, 12v artı veya eksi girişine dokunduğumda 100v civarı elektrik var ve çarpıyor, normalmi bu, başına gelen varmı

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-09-30 at 21.04.46.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-30 at 21.04.46.jpeg
    137.2 KB · Görüntüleme: 32
  • WhatsApp Image 2021-09-30 at 21.05.39.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-30 at 21.05.39.jpeg
    76.2 KB · Görüntüleme: 30

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841