Express inverter 151 ultra

@hasn ali Gaziantep'ten mi katılıyorsunuz?

Selamün Aleyküm , (Express inverter 151 ultra PFC) bu kaynak makinesi ile benim de bir sorum olacaktı öncelikle makine hiç çalışmıyor led,fan v.b kapağını açıp multimetre ile ölçüm yaptığımda 3. ıgbt ayakları kısa devre olduğunu gördüm onu çıkardım ayak uçlarındaki diğer parçaları ölçerken smd bir parçanın daha kısa devre olduğunu gördüm parçanın üzerinde herhangi bir yazı yok bilgisi olan yardımcı olabilir mi resim ekted
Selamün Aleyküm , (Express inverter 151 ultra PFC) bu kaynak makinesi ile benim de bir sorum olacaktı öncelikle makine hiç çalışmıyor led,fan v.b kapağını açıp multimetre ile ölçüm yaptığımda 3. ıgbt ayakları kısa devre olduğunu gördüm onu çıkardım ayak uçlarındaki diğer parçaları ölçerken smd bir parçanın daha kısa devre olduğunu gördüm parçanın üzerinde herhangi bir yazı yok bilgisi olan yardımcı olabilir mi resim ektedirEkli dosyayı görüntüle 73453
arkadaşalar arıza 6r8 smd direnç imiş ıgbt ile direnci değiştirdim makine çalışıyor çıkış uçlarından 40 vdc ölçüyorum sizce normal mi

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri