Gevşek bağlantı ile ilgili bir soru

Sanırsam en kuvvetli ihtimal bu ustam..Diline sağlık...
Hocam sanırsam ingilizceniz vardır, şu kaynağa göz atın (tatile gitmeden önce de gözüme ilişiyordu). Netice olarak gevşek bağlantılarda sonuç felaket olabiliyor... :( Bad crimp, bad news | EDN

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Öyle bişey yazdıgını hatırlamıyorum kardeş..Ayrıca kopana kadar da sıkmadım..6 mm2 kabloyu istediğin kadakoparamazsın...
Yazmışım ancak bir başkasına yazmışım, benzer bir konuda eski mesajlardan aratıp buldum. Bu kadar kesin konuşmayın 6'lık kablo sigorta bağlantı vidası sıkılırken kontrol kalemi gibi ufak bir tornavida değilde kuvvetli bir tornavida ile sıkılıp kablo biraz sağa sola oynatılırsa tık diye kopar.

Sn.rezistans'ın yaklaşımı doğru ancak o durum daha çok çok damarlı kablolarda kablonun ince iç damarları klemensden dışarı çıkmasın diye klemense sıkıştırıldığı durumda görülür. Sanırım bahsettiği olay bu.

Sizin sorununuz nedir tam olarak?

Kardeş sigorta mühürlü yerde değil..Lütfen yazdıklarımı iyice anla ondan sonra soru sor???MÜHÜRLÜ OLAN YER SAYACIN GİRİŞ ÇIKIŞ KLEMNSLERİNİN OLDUĞU YERRRRR....

selam @Öğretmen27
olay yerinin
anlatımızdan tam çıkaramadım ( mühür kısımlarını yerlerini )
sizin anlatmanızdan yanlış anlamışım
özür dilerim

demek ki siğorta mühürsüz
sizin sıktığınız siğorta vidası
gevşek olan siğorta mühürsüz ise ( doğruluk tesbiti için yazdım )

bu siğortanın üzerinde
başka bir şahis tarafından
vidalama yerinde işlem yapabilir mi ?

evet - hayır

sayğılar .

Yazmışım ancak bir başkasına yazmışım, benzer bir konuda eski mesajlardan aratıp buldum. Bu kadar kesin konuşmayın 6'lık kablo sigorta bağlantı vidası sıkılırken kontrol kalemi gibi ufak bir tornavida değilde kuvvetli bir tornavida ile sıkılıp kablo biraz sağa sola oynatılırsa tık diye kopar.

Sn.rezistans'ın yaklaşımı doğru ancak o durum daha çok çok damarlı kablolarda kablonun ince iç damarları klemensden dışarı çıkmasın diye klemense sıkıştırıldığı durumda görülür. Sanırım bahsettiği olay bu.

Sizin sorununuz nedir tam olarak?

Sorun sayaç üstü sigortanın çıkış yerindeki gevşeklik olmasına rağmen sayaç faz çıkış klemensinin erimesi yanması...Sizin fikriniz nedir acaba Sayın Yöneticim?

Sorun sayaç üstü sigortanın çıkış yerindeki gevşeklik olmasına rağmen sayaç faz çıkış klemensinin erimesi yanması...Sizin fikriniz nedir acaba Sayın Yöneticim?

Sorduğunuz sorunun teknik bir izahati yok maalesef.

İki arızalı nokta var ve biri artık iflas ediyor. Yanma olan yerde de bir kusur vardır elbet. Belkide siz göremediniz.

Kablo klemense gevşek otursa bile şerare yaptırmayacak kadar sıkı şekilde temas varsa(vida sıkılığı değil dikkat) fazla bir ısınma (yanacak kadar) gene olmayacaktır.

Saygılar...

Sn. Hocam cihazı bana gönderin ben detaylı incelerim rapor yazarım. Adres CSI Türkiye şubesi Asayiş Masasından sağa Ümit Besen Nikah masaından 7 m ilerde ütü masasının yanında :D Gününüz neşelensin (bir aksilik mi var 14 ten beri giremedim siteye)

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri