Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

İyi günler Okan bey,
Ben gemo AR2-A' ya sahibim ve bununla garaj kapısı tasarlıyorum tez olarak bağlantılarla ilgili blgi almak istiyorum. 220Vlt ile besliyorum PLC mi Faat 18Volt DC supply out çıkışı ne işe yaramakta bunu bilmiyorum logonun giriş çıkışlarını inceledim fakat onda böyle bir çıkış olmadığı için bağlantı kuramadım yrdımcı olursanız sevinirim

Merhaba,

Cihazınızın beslemesi 220VAC olmasına rağmen girişleri 10...32VDC arası ON, 0..2VDC arası OFF şeklinde tetikleniyor.

Harici bir güç kaynağına gerek duymadan buton, switch v.b elemanları 18VDC yardımcı çıkış ile besleyip dönüş uçlarını girişlere verebilirsiniz.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ar2a gemo smart rölesinin ekranından zaman rölesi set değerleri girilebiliyormu. eğer öyle ise kaç zaman rölesi değeri operatör tarafından değiştirilebilir.

yardımcı olacak arkadaşlar var ise sevinirim şimdiden teşekkürler

evet değiştirilebiliyor fakat kaç tane denemek lazım, AR2' de 3 seviye ve her seviye için 32 adet menü ekranı tanımlayabilirsiniz. Yani 3*32=96 adet zamanlayıcı değeri değiştirilebilir demektir.

ar2a gemo smart rölesinin ekranından zaman rölesi set değerleri girilebiliyormu. eğer öyle ise kaç zaman rölesi değeri operatör tarafından değiştirilebilir.

yardımcı olacak arkadaşlar var ise sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba,

Ayarlar / Menü Tasarımı ekranından toplam 96 tane parametreyi LCD ekrandan ayarlanabilir hale getirebiliyorsunuz. Parametreleri SET1, SET2 ve SET3 butonlarına atayabilirsiniz. Dilerseniz şifre kullanarak parametre değişim menülerine yetkisiz erişimi engelleyebilirsiniz.

Editörde 32 tane zaman rölesi bulunuyor. Flaşör gibi iki değer girdiğiniz zaman rölesi fonksiyonlarını kullanıyorsanız bu rakam 64 e çıkıyor. Ayrıca durum makinalarında bulunan 96 adet zaman röleside değiştirilebilir.

Zaman röleleri değerleri yanında sayıcı, sayıcı karşılaştırıcı ve analog karşılaştırıcı değerleri de değiştirilebilir.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

okan bey merhaba
önçelikle sorulan sorulara tek tek cevap vermenizden dolayı size teşekkür ediyorum

sizden ondan fazla cihaz aldık.bunları sistemlerimizin ne kadar çalıştığını görmek için sayıcı olarak kullanıyoruz.sayıcılarda rezerv aktif.yani elektirik kesintilerinde veya sistem yeniden çalıştığında kaldığı yerden devam ediyor.buraya kadar herşey yolunda.

fakat cihaza yeni bir program yüklediğim zaman bu değerler siliniyor.bu değerleri nasıl tekrar girebilirim

gemo plc ılgılı baska anlatımlı ornekler var mı acaba

gemo ıle ılgılı ornekler varsa paylasırmısınız

okan bey merhaba
önçelikle sorulan sorulara tek tek cevap vermenizden dolayı size teşekkür ediyorum

sizden ondan fazla cihaz aldık.bunları sistemlerimizin ne kadar çalıştığını görmek için sayıcı olarak kullanıyoruz.sayıcılarda rezerv aktif.yani elektirik kesintilerinde veya sistem yeniden çalıştığında kaldığı yerden devam ediyor.buraya kadar herşey yolunda.

fakat cihaza yeni bir program yüklediğim zaman bu değerler siliniyor.bu değerleri nasıl tekrar girebilirim

Merhaba,

Cihaza yeni program yüklediğinizde hafızadaki bütün değerler normal olarak siliniyor.

Editörün yeni versiyonunda gerçek zaman saati ile birlikte offset özellikleri eklenecek. Sayıcılara da böyle bir özellik ekleyebiliriz. Yeni program yüklemeden önce son değeri aklınızda tutup tekrar program yüklerken bu değeri sayıcılar ekranında offset olarak girmeniz sorununuzu çözebilir...

Offset özelliğini sadece analog karşılaştırıcılarda PTC sensörlerin okuduğu değere ekleme veya çıkarma yapmak için koymayı düşünüyorduk. Böyle bir istek geldiği için sayıcılar için de düşünebilir. Şu anki editörde (V2.2) bu tür bir özellik bulunmuyor.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Saygı değer gemo sizlerle uzun yıllardır çalışmaktayım bir çok arkadşımın dediği gibi çok büyük taktiri hak ediyorsunuz elbette eksik olacak ve bildirilecek buda talebin olduğunu gösterir tabiki benim de buda olsa dediğim talebler var ve bunlarıda arkadaşlar belitmiş .
Bana göre öncelikli olanlar gerçek zaman saati ve ekranının ayrılabilir olması bana göre tabi...
Bu ülkeye kattığınız çalışmala riçin sizlere minnettarım başarılarınızın devamını dilerim

Ne Mutlu Türküm Diyene

gemo plc orneklerını yayınlarsanız sevınırım

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,117
Son üye
3ZİNED_

Yeni konular

Geri