Görüntüde Parazit Sorunu

iyiçalışmalar arkadaşlar...
benim sorunum çelik konstrüksiyon üzerine kurulmuş bir fabrikanın güvenlik kamerası işini yapıyorum 4+1 CCTV kabloları çelik direklerle beraber spiral kablo kanalı ve ya korumasız olarak monte edildi sistemi denedik sonuc makineler calışırken görüntü çok parazitli makineler kapalı iken görüntü güzel bu sorunu nasıl aşabilirim piyasada satılan bazı parazit önleyici aparatlar var bunların faydası olurmu cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar...

iyiçalışmalar arkadaşlar...
benim sorunum çelik konstrüksiyon üzerine kurulmuş bir fabrikanın güvenlik kamerası işini yapıyorum 4+1 CCTV kabloları çelik direklerle beraber spiral kablo kanalı ve ya korumasız olarak monte edildi sistemi denedik sonuc makineler calışırken görüntü çok parazitli makineler kapalı iken görüntü güzel bu sorunu nasıl aşabilirim piyasada satılan bazı parazit önleyici aparatlar var bunların faydası olurmu cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar...

video parazit önleyici ünitedir;

bir ucu kameranın BNC jakına diğer ucu DVR cihaz veya kartın ucuna bağlanır,

Özellikleri;

Resim yırtılmasını engeller net görüntü sağlar

Tek Koaks Kablo üzerinde Video & Ses

Çalışma mesafesi: 600 metre (Koaks kablo), 180 metre (UTP kablo)

Alıcı ve vericiyi içerir

Video sinyallerinin çevresel faktörlerden etkilenmeden temiz bir görüntünü ile

ekrana ulaşmasını sağlar,piyasada yaklaşık fiyatları ortalama 100-150 tl

civarıdır,kullanmanı tavsiye ederim..

mstyalvac arkadasım teşekkürler peki bu aparatlarda önerdiğin bir marka varmı...iyi günler

demire tutturduğun aparat ile arasına bir izolasyon bırak yani tutturma aparatının demirle bağlantısını kes bunun için izolatör kullanabilirsin

merhaba
bu tip yerlerde 4+1 cctv kalosu yerine rg6u4 veya u6 tipi kablolar kullanmanızı tavisye ederim bu tip kablolar dış ortramlardan en düşük seviyede etkilenirler ayrıca max seviyede distorsyon korumaları vardır

abı cıhazların calısınca elektrık topraklama yapıyo sen kameranın dıs govdesınde bı yerınden bır kablo ıle topraga gom yanı topraklama yap sorun gıder

aynı sorum geçen sene benim başıma geldi bir otopark işinde projektör dreklerine monte etmiştim kameraları bina hattında da topraklama olmadığı için topraklamayı kameralar üzerinden dreklere yapıyordu ve bina çok eski idi ve topraklama hattı çok maliyetli olacaktı bende kullandığım çoklu prizin topraklama bağlantısına 20 metrelik bir kablo dışarı taşıyıp bakır çubukla toprağa çaktım sorun ortadan kalktı :D
bence sende öncekullandığın prizlerin ve binanın topraklama sını bir ölç derim.

Öncelikle Sn.ceset_7900 ve Sn.uye46 Güzel bir konuya değindiler,kendilerine

teşekkür ediyorum.

video parazit önleyici üniteyi topraklama sorununda yoksa kullanmalısın..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri