Cctv kamera sistemi uzak mesafe sorunu.

Merhaba arkadaşlar Bilgisayar BGA ve tamir işleri yapıyoruz.
Aynı zamanda güvenlik kamerası işlerimizde oluyor.
Şimdi tüm günümü alan ama içerisinden çıkamadığım bir konu var.
Güvenlik kamerası CCTV ve DVR cihaz olarak 9216 var kameralar 3 MP ahd.
Mesafe 190 metre kamera takılacak yerde 220v var o yüzden sadece görüntü aktaracağız.
Kaliteli bir CCTV kablo ile yaparız dedik kabloyu top halinde iken denedik sorunsuz görüntü atti.
Kabloyu yerine çektik bağlantılar yaptık görüntü berbat...
Tekrar topladık denedik görüntü yine düzeldi serdik yere yine aynı berbat.
Bu kez RG6 U6 getirdik top halinde çok güzel görüntü varken kabloyu serdik yere yine aynı berbat... Hatta kopmalar yaptı görüntü
Çaresizlik ya Cat5 çektim yine parazit ve berbat görüntü.
Kabloyu topluyoruz çok net görüntü var
Dahası şu ki kamera yanındaki 220 de sorun vardır diye güç kaynağı bağladım yine aynı.
Şimdi can alıcı nokta şurası kablo serili iken özdirenci yükseliyor.
Yaklaşık 3-4 metre altında 34kva kablolar geçiyor burası bir elektrik üretim santrali 18 adet 3 megavatlık üretim yapan rüzgar tribünü var ve iletim hattı tam kablonun altında .
Uzaklaştırmak işe yaramadı yaklaşık 10 m kenara çektim yine olmadi
Tavsiyelerinizi bekliyorum
Bu arada değişik amperlerde adaptör denemesi yaptım

Ek olarak kamera ayağı metale ve toprağa temas.yok...
Demonte şeklide yine sorunlu

Wi_fi kullanın.Bizim iş yerinde mesafe ve kazma sorunu için Wi-Fi kullanıldı.Eğer sisteme uygun bir cihaz alırsanız sıkıntı çekmezsiniz.

Cihaz önerisi alabilirim

Sayın @silenthate33

Bu işi yapmadığım için piyasaya zerre kadar hakim değilim.

Siz sadece internette aratırken "Outdoor Wifi access point" diye aratın.Çıkan ürünlerin özelliklerine göre seçim yaparsınız.Neticede piyasada km'lerce aktarım yapanda var 100-200 metrede.

Repeater ve acces pointler tek başına ise yaramazlar bu konuda daha önce kullanılmış denenmis sistemler olması işimizi kolaylaştıracaktir
Cevap için yinede teşekkürler

Bunlar normal ev için kullanılan ürün değiller.

Eğer şüpheye düşerseniz distrübütörleri arayın onlar yönlendirir.

Merhaba arkadaşlar Bilgisayar BGA ve tamir işleri yapıyoruz.
Aynı zamanda güvenlik kamerası işlerimizde oluyor.
Şimdi tüm günümü alan ama içerisinden çıkamadığım bir konu var.
Güvenlik kamerası CCTV ve DVR cihaz olarak 9216 var kameralar 3 MP ahd.
Mesafe 190 metre kamera takılacak yerde 220v var o yüzden sadece görüntü aktaracağız.
Kaliteli bir CCTV kablo ile yaparız dedik kabloyu top halinde iken denedik sorunsuz görüntü atti.
Kabloyu yerine çektik bağlantılar yaptık görüntü berbat...
Tekrar topladık denedik görüntü yine düzeldi serdik yere yine aynı berbat.
Bu kez RG6 U6 getirdik top halinde çok güzel görüntü varken kabloyu serdik yere yine aynı berbat... Hatta kopmalar yaptı görüntü
Çaresizlik ya Cat5 çektim yine parazit ve berbat görüntü.
Kabloyu topluyoruz çok net görüntü var
Dahası şu ki kamera yanındaki 220 de sorun vardır diye güç kaynağı bağladım yine aynı.
Şimdi can alıcı nokta şurası kablo serili iken özdirenci yükseliyor.
Yaklaşık 3-4 metre altında 34kva kablolar geçiyor burası bir elektrik üretim santrali 18 adet 3 megavatlık üretim yapan rüzgar tribünü var ve iletim hattı tam kablonun altında .
Uzaklaştırmak işe yaramadı yaklaşık 10 m kenara çektim yine olmadi
Tavsiyelerinizi bekliyorum
Bu arada değişik amperlerde adaptör denemesi yaptım

Ek olarak kamera ayağı metale ve toprağa temas.yok...
Demonte şeklide yine sorunlu

Merhaba. Ciddi bir parazit sorunun var ve anlattığın duruma bakılırsa bu parazit öyle bir ortamda kesmen çok zor. İp sistem kullanmalısın . ve antenleri iyi seçmelisin. Anten konusundan ubnt yada mikrotik kullanırsan %99 çözersin işi. Ama sistemi en başta gözden geçirmek lazım mesela toplam kaç kamera var ve cihazın hybrid özelliği varmı ?

Merhaba. Ciddi bir parazit sorunun var ve anlattığın duruma bakılırsa bu parazit öyle bir ortamda kesmen çok zor. İp sistem kullanmalısın . ve antenleri iyi seçmelisin. Anten konusundan ubnt yada mikrotik kullanırsan %99 çözersin işi. Ama sistemi en başta gözden geçirmek lazım mesela toplam kaç kamera var ve cihazın hybrid özelliği varmı ?
birkaç yerle görüştüm ve eletrik üretim santrtallerinde kablosuz sistemde hiç şansın yok dediler kabloyu yerden uzaklaştırıp direk üzerinden götürmen gerekli dediler..

Selam..
Yerine göre ortalama 110 m üzerinde, sadece CAT6 kablo ile sağlıklı görüntü almanız zor. Ek malzemeler gerekli; switvh vs gibi.
Arama motoruna hdcvi yazıp aratın. DAHUA firmasının geliştirdiği sistemler, sizin probleminize çözüm olabilir.
Tabi tercih sizin.
İyi çalışmalar..

ekranlı kabloyu sadece bir ucundan topraklayarak denediniz mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri