Güvenlik kamerası mesafe voltaj düşüklüğü

gerilim düştükçe iletim mesafesi kısalır, welito'nun dediği gibi gerilim düşümü hesabı gerektirir,,,,
çözüm yolları, ac 220 iletir kameraya yakın yere adapter koyarsın buda yağış ve ek olarak kameranın yanında görüntü kirliliği vs sebep olur, yahut kameraya yakın yerde ac 220v mevcutsa adapteri saklama imkanın varsa yine çözüm olur,

diğer çözüm yoluda 2x1.5 ttr kablo ilavesiyle 12v gücü iletirsin,
benim bir mağaza müşteriminde dalgalanma sorunu vardı 2 kameracı çözemedi 3. kameracı geldi kabloyu değiştirdi düzeldi,
Yanından kablo çekip mini led driveri işini çözer diye bir tavsiye aldık ama çok arada kaldık. Kablo değişince düzelmiş demişsinizya bizde şuan 0.20 cctv var 0.50 ye çevirmek arkadaşın dediği gibi acaba direk çözüm olur mu?
Aslında bunun hesap kitabı belli olması lazım. Mesela 8 tane kamera var diyelim ve 40 ar mt uzaklıkta montaj yerleri. Buna 0.50 cctv kablo kullanacaksak 12v 20 a smps de yeterli gelmesi gerekiyor her türlü dmi? Bir çok kişi rahat çalıştırması lazım diyor.

0.20 den 0.50 ye..! kuvvetle muhtemel düzelmesi lazım,
şayet yine yeterli gelmezse yangın kablosu alırsın içinden 2 damarını çıkarıp cctv kablosuna 20 cm arayla klipsleyerek taşırsın,
4x0.80 yangın kablosu vardı diye hatırlıyorum

Son düzenleme:
Adaptör olarak 12v 1 amper smps adaptör taksak iyi olur mu? Genelde led driver diye geçiyormuş. Kamerada kullanan var mı acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230320_215136_Chrome.jpg
    Screenshot_20230320_215136_Chrome.jpg
    112.3 KB · Görüntüleme: 15
Adaptör olarak 12v 1 amper smps adaptör taksak iyi olur mu? Genelde led driver diye geçiyormuş. Kamerada kullanan var mı acaba?
analog kamera ise gece ır ledleri yanarken 2 amp üzeri yük çeker
digital olanları ne kadar çekiyor bilmiyorum

Evet kameraların yanına 220 v getirebiliyorsanız 12V 1 A led driver işinizi görür.
Muhtemelen kullanmış olduğunuz kablo kaliteli değil. Yerli kaliteli markaların bakır olanları tercih edilmelidir. Diğerleri kesitleri eksik, bakır değil, alüminyum veya alüminyum üzeri bakır kaplama vs bir süre hilesi var.
Kaliteli kablo diğerlerinden epeyce daha pahalıdır. Bu nedenle komple kablo değişim maliyeti ile Kamera yakınlarından 220 V temin ederek 12V 1 A adaptör maliyetini karşılaştırıp ona göre karar vermelisiniz.

Evet kameraların yanına 220 v getirebiliyorsanız 12V 1 A led driver işinizi görür.
Muhtemelen kullanmış olduğunuz kablo kaliteli değil. Yerli kaliteli markaların bakır olanları tercih edilmelidir. Diğerleri kesitleri eksik, bakır değil, alüminyum veya alüminyum üzeri bakır kaplama vs bir süre hilesi var.
Kaliteli kablo diğerlerinden epeyce daha pahalıdır. Bu nedenle komple kablo değişim maliyeti ile Kamera yakınlarından 220 V temin ederek 12V 1 A adaptör maliyetini karşılaştırıp ona göre karar vermelisiniz.
aga analog kamera ise gece ır ledleri yanarken 2a civarı çeker,
digital olanları ne kadar çekiyor bilmiyorum ama her halukarda min 2a dan aşağı olmazsa iyi olur, 1a çekse 1a adapter full kapasitede ömrünü çar çabuk tamamlar

Model NoOPAX-4235
Video Output ModeAHD/CVI/TVI/CVBS
KameraImage SensorSOI F23
DSPFullhan FH8536H(V30H)
Image Resolution1080P
Effective Pixels1920*1080
TV SystemPAL/NTSC
Electronic ShutterAUTO/ 1/50(1/60)-1/50,000sec
S/N Ratio≥50dB
Scanning SystemProgressive Scan
LensFocus Length3.6mm
Focus ControlFixed
Lens TypeFixed
Pixels3M Pixels
Auto Iris SupportNO
Gece GörüşüInfrared LED36pcs IR Led
Infrared Distance30-40Metre
IR StatusUnder 10 Lux by CDS
IR Power OnCDS Auto Control
Kamera ÖzellikleriDay/NightYES
OSD Menu LanguageYES
White BalanceAUTO / MANUAL
Gain ControlAUTO
Noise Reduction3DNR
Picture AdjustmentYES
OSD SupportYES
UTCYES
Kamera ÖzellikleriHousingMetal
BracketNO
Dual VoltageNO
IR Cut FilterYES
HeaterNO
Operation Temperature-10° ~ +50° RH95% Max
Storage Temperature-20° ~ +60° RH95% Max
Power SourceDC12V±10%, 500mA
Dimension¢94.5 x 76(H) mm
Weight600gr
Sn.saftilki, buraya güncel Opax marka analog bir kamera bilgilerini aldım. Gördüğünüz gibi 500 mA akım çektiği belirtilmiş. 2A bilginizde bir yanlışlık var. 1996 yılından beri , siyah beyaz analog kameralar ve time lapse VHS kasetli kayıt cihazları ile başladığım bu serüvende 12 V 1 A adaptörün bir kamera için hep yeterli olduğunu gördüm.

Ben mi göremedim, yoksa "voltaj düşümü" nü hiç ölçmediniz mi?

Şuan tesisata yeni elektrik hattı çektik. 2x0.75 yassı kordon kablodan. 2 li yan yana olan kameralara 12V 2a mervesan smps adaptör taktık. tekli kameralara 12V 1 a mervesan smps taktık. Şuan enerji kaybı söz konusu bile değil. çünkü kameranın hemen 40-50 cm yanından verdik enerjiyi. Gece modundan sonra tekrar yorumlarımı paylaşıyor olacağım. Bizim kendi aramızda denememizde ( ev içi ufak bir montaj çalışmasında) 12V 1 a adaptörde sıkıntı yaşamadan cihazı çalıştırdık. Burda en önemli nokta 12V enerjinin kayıp yaşanmadan kamera ile buluşmasıydı. Normal metal kasa adaptör uzak mesafede voltajı baya düşürüyordu. Şuan pürüzsüz görüntü almamız lazım diye düşünüyorum. Bakalım sonuç ne olacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri