Speed Dome Parazit Sorunu Hk.

ermanantep

Üye
Arkadaşlar Kolay gelsin,

Bir projemizde speed dome ve sabit lensli kameraları birlikte kullanacağız. En uzak mesafemiz 280 mt. Bu uzaklıkta Sabit Lensli kameralarda sıkıntısız görüntü aldık ancak speed domelarda görüntü parazitli gelmekte. 4+1 2x0,22 2x0,50 Reçber kablo kullandık tesisatın büyük kısmı yeraltında kangallardan geçirildi. Ne yaptıysak speed dome lardan paraziti alamıyoruz. besleme hemen dibinden 12V 20Amp adaptör ile yapıldı. montaj ayaklarının topraklaması yapıldı. Şaseler kontrol edildi düzelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

garip olabilir ama Speed dome kamerayı beslediğin fazla DVR ı beslediğin faz farklı ise yapabilir daha önce başıma geldi çünkü. ya da speed dome kameranın ayağını hiçbir metalle temas etmeyecek şekilde dene bakalım. bunları ben daha önce yaşadım.

garip olabilir ama Speed dome kamerayı beslediğin fazla DVR ı beslediğin faz farklı ise yapabilir daha önce başıma geldi çünkü. ya da speed dome kameranın ayağını hiçbir metalle temas etmeyecek şekilde dene bakalım. bunları ben daha önce yaşadım.
Faz farkı ihtimali kısmen işe yaradı. Kameralarla dvr ın beslemesi aynı hattan yapılınca sorun büyük oranda çözüldü. ancak hala çok az da olsa parazit var. bir de sistem daha devreye alınmadığından dolayı mesai bitiminde elektirik beslemesini kesiyoruz sabah geldiğimizde ilk başta parazit biraz fazla zaman geçtikçe azalıyor.

bir zaman geçtikçe vatandaş tabiri cihaz ısındıkça açması tv için benzer problemin kaynağı beslemesinde kond kuruması bu öneriyi değerlendirin

Reçber kablo tam olarak nasıldır bilmem ama eğer ki bir bakır kablo ise yani coaxiel ise ve kamera da analog ise parazit görüntü hem camera girişinde deki bcn lerde bazen kısa devre oluyor....bence hem kameranın giriş bcn ni hem de kayıt cihazındaki bcn iyice bak ....kısa devre varsa bu da parazit yapar..

arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ederim. bnc leri de kontrol ettik birkaç tanesinde vardı onları düzelttik sorun geçti. Hamdolsun şu anda görüntüler anlamında bir sıkıntımız kalmadı. artık teslim aşamasına geldik şükürler olsun.. herkese bol kazançlı bereketli günler dilerim.

Sn. ermanantep,

Problemi aştığınıza sevindim. Hangi sektör olursa olsun devreye alma aşaması her zaman sıkıntılıdır. O aşamada Allah herkesin yardımcısı olsun.

Sn. ermanantep,

Problemi aştığınıza sevindim. Hangi sektör olursa olsun devreye alma aşaması her zaman sıkıntılıdır. O aşamada Allah herkesin yardımcısı olsun.
Çok teşekkür ederim. Evet çok haklısınız hele hele bizim gibi sektörlerde müşteri memnuniyetini sağlamak çok çok zor..

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri