Görüntüde Parazit Sorunu

SAyin arkadasim, bence senin problemin, genellikla 3 faz calisan yerlerde bu tur problemler olur, aslinda bu senin yada kameranin problemi degildir, Bunu ilk olarak musterine anlatip aklindaki soru isaretlerini kaldir, Bu tur problemleri genellikle yasiyoruz, olmasi gereken profesyonel cozum soyle,
1. 3 faz calisan cihazlar ip genellikle kontrol yada sigorta panelinden once bir sigorta paneli daha bulunur, bu ilk panelden elektrigini al, bu sistemi korur,
2. Elektrik kablolarini mutlaka kontrol odasindan ayrica acek ve ups ile besle,
3. Kamerayi monte ettigin direk yada metal malzeme ile kamera arasinda ya plastik ayak kullan, yada farkli bir sekilde direk ile alakasini manyetik olarak temas etmemesini sagla,
4.. gelelim topraklama konusuna, tahmin ediyorum , senin kameralarinda 12 volt adapter ile calisiyordur, genellikle de adaptor lerde topraklama baglantisi olmadigi icin, topraklama konusuyla kendini fazla yorma,

Selamlar,

merhaba , faz-nötr arasını ölç sonra nötr-toprak arasını ölç potansyel fark 5 voltu geçer ise hangi cihazı koyarsan koy fayda etmez. TOPRAKLAMA yapman lazım . yada basit çözüm kameraların metal ile olan ilişkisini yok et ( montajda metal kamera ayağı arasına ahşap yada pvc bişey koy ) ama şu da var HARMONİK YÜK VAR İSE FABRİKADA . ONUNDA ÇARESİ VAR . pasif harmonik filitre kullan sadece senin faz hattına.

iyiçalışmalar arkadaşlar...
benim sorunum çelik konstrüksiyon üzerine kurulmuş bir fabrikanın güvenlik kamerası işini yapıyorum 4+1 CCTV kabloları çelik direklerle beraber spiral kablo kanalı ve ya korumasız olarak monte edildi sistemi denedik sonuc makineler calışırken görüntü çok parazitli makineler kapalı iken görüntü güzel bu sorunu nasıl aşabilirim piyasada satılan bazı parazit önleyici aparatlar var bunların faydası olurmu cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar...

Fabrikalarda cok fazla makina oldugu icin fazla manyetik alan var.cctv kablolar manyetikalanlardan cok fazla etkilenir. bukumlu kablo ve video balun kullanirsaniz sorunu cozersiniz. kablo olarak cat 5 yada cat 6 kullanin video balun kullanin goruntuler cok guzel gelecektir.
mesafeler 300 metre civari ise pasif-pasif balun kullanirsiniz,
600 metre civariysa pasif-aktif kullanirsiniz,
600 - 1300 metre ise aktif -aktif kullanirsiniz balun u
iyi calisalar. link veriyorum bakarsiniz.

Tibet Sistem

video balun takın

aynı sorunu bende yaşıyorum.müşteriye işi teslim ettim sorunsuz. 2 gün sonra müşteri aradı ve senin bana teslim ettiğim görüntüler bunlar değil diye şikayet etti.(yeni bina idi ve bu süre zarfında ups sisteme ilave edildi)baktım hakkatende inanılmaz parazit var.topraklamayı beslemeden kestim ama tam sonuç alamadım.ups e elektrikçi çıkarıp takmış,normal hatta çevirdim,güç kaynağı kamerayı değiştim sonuç yok.ne yapmalıyım.teşekkürler

Öncelikle elkt.54 isimli ustamin dediğini yap. Ayrica cctv kabloların normal elektrik kablolariyla ayni tavadan gidiyorsa cctv kablolarini baska yerden götür sorun düzelir çünkü elektrik kabloları yuke bindimi manyetik alan oluşur ve bu dalga görüntüde parazitlenme oluşturur

Bu olay kameralardan da fark eder mi kameraları değiştirmek sorunu yok eder mi

Bu olay kameralardan da fark eder mi kameraları değiştirmek sorunu yok eder mi
eğer ki kamera çok adi ise yeni kamera biraz görüntü iyileştirebilir. ama tesisattan kaynaklı bir sorun varsa ne takarsanız takın düzelmez.
aynı sorunu bende yaşıyorum.müşteriye işi teslim ettim sorunsuz. 2 gün sonra müşteri aradı ve senin bana teslim ettiğim görüntüler bunlar değil diye şikayet etti.(yeni bina idi ve bu süre zarfında ups sisteme ilave edildi)baktım hakkatende inanılmaz parazit var.topraklamayı beslemeden kestim ama tam sonuç alamadım.ups e elektrikçi çıkarıp takmış,normal hatta çevirdim,güç kaynağı kamerayı değiştim sonuç yok.ne yapmalıyım.teşekkürler
üstat senin sorunun da ups cihazları kare dalganın sinüse benzetimi ile çalışası nedeni ile oluyor tahminimce. bunu çözmek için kameranın besleme kablosunu olabildiğince uzun tutup birbirine dolayın, kameranın görüntü hattından uzak tutun ve besleme girişine 275 volt 0.22 nf kutupsuz koyun. düzelme olmalı. daha yüksek değerli de koyabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri