Faz-hat akımı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
90 li yıllarda eml elektrik te okurken hocalarımızdan türlü eşekliklerimiz için ne tokatlar yerdik. Onlar vurdukça biz bir hikmeti var herhalde derdik. Hocamıza asla çemkirmezdik ( Vuran elleri nur olsun onların. Hocam hayattaysa iki tokat daha asılsa keşke bana . Çünkü onlar neyi ne zaman ne kadar yapması gerektiğini çok iyi bilen insanlardı. ). Hele okulun kapısından çıkınca hepsini unuturduk . Şimdiki nesil gibi akrabayı talukati toplayıp okulu basıp öğretmeni darp etmek aklımızın ucundan bile geçmezdi. Zaman baya değişmiş değil mi ?
Edit : Mesajı sırf kendi keyfime yazdım. Kimse üstüne alınmasın.

Son düzenleme:
90 li yıllarda eml elektrik te okurken hocalarımızdan türlü eşekliklerimiz için ne tokatlar yerdik. Onlar vurdukça biz bir hikmeti var herhalde derdik. Hocamıza asla çemkirmezdik ( Vuran elleri nur olsun onların. Hocam hayattaysa iki tokat daha asılsa keşke bana . Çünkü onlar neyi ne zaman ne kadar yapması gerektiğini çok iyi bilen insanlardı. ). Hele okulun kapısından çıkınca hepsini unuturduk . Şimdiki nesil gibi akrabayı talukati toplayıp okulu basıp öğretmeni darp etmek aklımızın ucundan bile geçmezdi. Zaman baya değişmiş değil mi ?
Edit : Mesajı sırf kendi keyfime yazdım. Kimse üstüne alınmasın.
Sonuna kadar haklısınız hocam. Ben takılıyorum öyle ya can sıkıntısından :) Ciddi değilim yazdıklarımda..

trifaze devrelerde kök üç sabiti akım ve gerilimle bağıldır. kavrayamayan zihinlerin sıcaklaması çok normal fakat yazdıklarımda son derece ciddi olduğumun bilinmesini isterim.

trifaze devrelerde kök üç sabiti akım ve gerilimle bağıldır. kavrayamayan zihinlerin sıcaklaması çok normal fakat yazdıklarımda son derece ciddi olduğumun bilinmesini isterim.
Tamamdır Usta Bey kusura bakmayın, kavrayamayan zihnim sizi baya meşgul etti baya agresifleştiniz. Papatya çayı içmenizi öneririm

Kök.deyince yine 90 lı yıllardan birşeyler anlatasım geldi . Habire gençliğini anlatan dede gibi oldum . Yaşlanma emaresi herhalde. Neyse onuda sonra anlatayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri