Entes rg3-12c kapasitif aldı başını gitti

entes in adı geçen rölesi hiçbir yerde başımı ağrıtmadı, kesin çözüm getiren bir röledir, kullanmanızı tavsiye ederim...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum çok beğendim . hazırlayana teşekkür ederim. benimde bir sorunum var. kondansatörler devrede olmadığı halde sayaç kapasitif yazıyor.kondansatörleri küçültme yoluna gittim bu sefer reaktif yazmaya başladı. ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.röle rg12c sayaç makel

merhaba arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum çok beğendim . hazırlayana teşekkür ederim. benimde bir sorunum var. kondansatörler devrede olmadığı halde sayaç kapasitif yazıyor.kondansatörleri küçültme yoluna gittim bu sefer reaktif yazmaya başladı. ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.röle rg12c sayaç makel

Devrede kademeler yokken yazan kapasitif tüketimin anlamı,yükleriniz arasında kapasitif özellikli (ups,elektronik balast) gibi alıcıların varlığına işarettir.Veya bir ihtimal yapışık kalan bir kontaktörün varlığından bihaber durumdasınızdır.

Sisteminizde kapasitif özellikli yükler var ise eğer kondansatör kademelerinizi küçültmek hiç bir işinize yaramayacaktır.Çözüm,şönt reaktör tanıyabilen bir R.G.K.R kullanmanızdır.

Ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilirsiniz,çalışmalarınızda başarılar dilerim...

konuyu değiştiren değil başlatan arkadaşa cevap veriyorum kaç yapıyım diye sormana gerek yok biz buradan senin roleni göremiyoruz dimi mustafa arkadışımızın dediği gibi birer birer geri çek yapışık kontaktör yoksa yüklerin nedir bilgi vermelisin

arkadaşlar sayacın kapasitif yazması sorunu benmde başıma geldi mutlaka kontaktörlerinizi kontrol edin 2 kontağı yapışık olanlar olabilir pensampermetre ile tek tek kondansatörlerinizi kontrol edin mutlaka yapışık kontaktör vardır.bunu haricinde de sabit kondansatör varsa onu kapatabilirsin.

merhaba arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum çok beğendim . Hazırlayana teşekkür ederim. Benimde bir sorunum var. Kondansatörler devrede olmadığı halde sayaç kapasitif yazıyor.kondansatörleri küçültme yoluna gittim bu sefer reaktif yazmaya başladı. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.röle rg12c sayaç makel

işletmeniz ve kompanzasyon sisteminizden biraz bahsederseniz daha çok yardımcı olabiliriz

0,96 yada 0,98 yapman senin kondansatör ayarınla alakalı yada sürelerle oyna oda olur ama şunu söyleyeyim sistemi bilmeden yorum yapmak doğru olmaz

Yüklerinden bahsetmemişsin, UPS var mı, yapışık kontaktör var mı? Diğer taraftan küçük güçlerdeki sistemler dengesiz yüklere sahip olma eğiliminde, fazlararası dengesizlik çok olsa gerek, monofaze ağırlıklı bir sistem kurmayı dene.

dostum öncelikle fazların çekmiş olduğu akım ları ölç birbirinden çok farklı akım çekiyorlarsa yüksek akım çeken fazlara ihtiyacı kadar monofaze kondansatör bağla ve kondansatör tanıtma işlemini yeniden yap mesela bir faz diğerinden 15 amper yüksek ise o faza tek başına 5 kvar kondansatör bağlaman gerekli yani çektiği fazla akımın 3 te biri kadar kondansatör takmalısın kondansatörü seçerkende trifazeden dönüştürmen menfaatin icabıdır kondansatörün 2 kutbunu köprüleyerek nötr bağla 1 kotbunuda kademe kontaktörüne bağla

Aslında tam karar veremedim bu rölenin durumuna..Genelde benzer sorunları yaşamama ragmen yinede kullanmaya devam ediyorum..Üstelik teknik anlamda eskisi kadar yardım alamıyoruz..Ama çok seçenek yok..Klemsanı denedim ziyarete gelen arkadaş numune bıraktı..Çok başarısız..Tense fena sayılmaz arada kullanıyorum..Kael den arkadaş geldi önceki gün yeni cihazı anlattılar..Şimdilik deneme amaçlı bir tane aldım..Uygulama yaptım bir noktada uzaktan erişimli..görücez...Entes istanbulda teknik destek sorunu var..

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,062
Son üye
elektronikcibirisi

Yeni konular

Geri