RG3-12C entes röle 8 ve 12 nolu hata kodu nasıl giderilir?

akrostan

Üye
2 farklı işletmede 2 tane RG3-12c reaktif güç kontorl rölem var. birisi error-08 verirken diğeri error-12 veriyor.

hata kodlarının ne anlama geldiğini araştırdım

8 için :Reaktif Kapasitif oran ayarlanan degerin üzerinde % hatalı kompanzasyon

12 için:Asırı kompanzasyon Tüm kademeler devre dısı iken dahi hedefin cap tarafında kalınması

gerçekten de 8 nolu hata kodu veren işletme elektrik faturasında kapasitif oran %13-15 lerde geziyordu gittim baktım kontaktörün birine giden kablo çıkmış yerine taktim bir ay sonra fatura %100 endüktif cezalı geldi tekrar gidip baktığımda kompanzasyonun devre dışı kaldığını gördüm sigortalar atmış yine başka bir kontaktörün bir kablosu gevşemiş hepsini sıkıp bugun sigortaları kaldırıp geldim. işletme uzak her zaman gidip kontrol edemiyorum.

12 nolu hata kodu veren pano ise faturaya %0-1 arası end, %8civarı kapasitif yazıyor.

bu hata kodları nasıl giderilir?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
8 nolu hatayı veren panoda kondansatör değerleri tekrar hesaplanarak arttırılmalı güce göre

12 nolu hatayı veren yer de muhtemelen şönt reaktör takılmalı veya yük dağılımı ile çözülebiliyorsa (örneğin tek fazda kap diğer fazlarda end yük varsa dağılım değişimi ile çözülebilir.;)

Bunlar yapılmazsa 8 nolu hata end cezaya

12 nolu hata kapastf cezaya sebep olur.

akım ile gerilim aynı fazda değil kontrol

arkadaşım eğer %1 ve % 2 kademesini buluyorsan sorunun kapasitip ayarını tam yapamamış olmandan kaynaklana bilir. tekrar kutrmayı dene...

12 nolu hata için adil_adil kardeşin yazdığına katılıyorum , ancak sabit bağlanan şönt reaktör daha sonra problem olabilir. bu yüzden otomatik olarak devreye alabilecek ve çıkartabilecek bir röle kullanılırsa daha iyi olur.(örnek: entes RG3-15CL veya smart SVC 12C3L) belki bir süre sabit denenebilir.

8 nolu hata için tüm sistemin bağlantılarını bir gözden geçir , düzelme olmazsa sonra da hesaplamayı yeniden yapman gerekir

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri