Entes rg3-12c kapasitif aldı başını gitti

korbay05

Üye
Sayin arkadaŞlar engİn bİlgİlerİnİze Çok İhtİyacim var cosfİ 1.000 ayarli bunu kaÇ yaparsam kapasİtİf reaktİfİm dÜŞer tedaŞ okumaya gelmeden dÜŞÜrmem lazim acİl bİr cevap yazarsaniz sevİnİrİm sİstemİm temİz sorun yok ama cosfİ deĞerİ İle yapmak İstİyorum toplam gÜÇ 25kw

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
0,99 dan başlayın denemeye. olmazsa 0,98 yapın. Tabii indüktif olacak bu verdiğim değerler.
Değerleriniz normale dönünce de takip etmeye devam edin ki bu sefer de indüktif sınırını aşmayın.Ayrıca sistemde sabit kondansatör varsa ve açıksa,şu durumda onu da kapalı tutmanız gerekiyor.

Cosinüs'ü Endüktif bölgede 0,967 olşarak ayarlayıp takip edin.......

arkadaşlar 0.98 mi 0.96 hangisini yapayım

Aynı sorun bendede vardı cosinüzü 1 yaptığım zaman Kapasitif yazıp endüktif duruyordu
0,967 yaptığım zaman ise Endüktif yazıp kapasitif durdu......

arkadaşım kondansatör listesini yayınlamamışsın.sıralamayı ve kullandığın elektrik sayacının markasını yazarmısın?

Bence röleyi değiştirin.GEPA marka 3 faz rölede indüktif ceza ve kapasitif röle ceza oranını ayrı ayrı ayarlıyabiliyorsun.Bir tarafı kurtarıyım derken diğer taraftan cezaya girmeyin.Değiştirin kafanız rahat olsun.

yapışık kontaktör olmadığından eminiz dimi

dostum ben çok yerde gördüm bahsettiğin röleyi ancak öylesine bağlanmış yani bütün kademeler 3 fazlı
bu durumdada röle işlevini yapamıyor.bahsettiğin rölenin özelliği monofaz kondansatörde bağlanabilmesidir.1.faz hariç.eğer bütün kademeler 3 fazlı bağlıysa diğer normal rölelerden bir farkı kalmıyor.bana sorarsan güç analizi yap ve her faza ihtiyacı kadar monofaz kondansatör bağla.diğer arkadaşların uyarılarınıda dikkate al mesela yapışık kontaktör varmı vs.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri