EMO- Elektrik Mühendisleri Odası

EMO sizce Elektrik Mühendislerini temsil edebiliyormu?

• Kullanılan toplam oy
    142
  • Anket kapatılmış .
Biraz geç oldu ama artık forumdaki mesajlarımı takip edemiyorum.

EMO ile bayağı bir e-mail trafiği yaptık adamlar en sonunda polemik yapma dediler, inanamıyorum!! bu kadar mı profesyonellikten uzak olunur. Ben sadece neden siyaset yapıyorsunuz benim haklarımı savunun herkes bunu istiyor diyorum adamlar yaşasın işçiler diyor. Yahu ne işçisi, mühendis diyorum adam işçi diyor diyor eğer işçi haklarını savunacaksanız gidin bir sürü dernek, federasyon var dedim ama nato kafa, nato mermer ...yakında polat alemdar gibi olacam :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nükleer santrallere karşı çıkmalarının sebebi olarak bir tez sunuyorum: Acaba bu oda (ve nükleere karşı çıkan diğer STKlar) mesela, çevrim santrallerinde üretilip devlete fahiş fiyata elektrik satan çevreler adına kampanyalar yapıyor olmasınlar? Yoksa dünya üzerinde çalışan 500 kadar nükleer santral var. Bizim niye olmasın?

dediğinize tamamen katılıyorum her tarafımız nükleer santral bizde olmasın bu mantığı anlamıyorum. Ayrıca çevreye zarar ise karşı çıkan arkadaşların kömür santrallerini gezmelerini tavsiye ederim.

dediğinize tamamen katılıyorum her tarafımız nükleer santral bizde olmasın bu mantığı anlamıyorum. Ayrıca çevreye zarar ise karşı çıkan arkadaşların kömür santrallerini gezmelerini tavsiye ederim.

Evet ben eski işim gereği sık sık termik santrallere giderdim. Onların çevreye verdiği zarar kadar hiçbirşey zarar vermiyordur sanırım.

Karşı çıkılan aslında dışa bağımlı enerji politikaları.
İstanbul Çekmecede hatta kapatmadılarsa İTÜ de nükleer araştırma için minik santrallar var.Onlara karşı çıkan yok.
NOT:
Mühendislerde işçidir.
Hakları savunmak için siyaset zorunludur.Siyaset yapmadan hak savunulamaz.
Hangi yönde yapıldığı kişiye kalmış.

bütün mesajları okuyamadım ama EMO adına konuşan bir temsilci var mı acaba cevap verenler arasında.eleştirilere karşı ne cevap veriyorlar merak ettim?

Karşı çıkılan aslında dışa bağımlı enerji politikaları.
İstanbul Çekmecede hatta kapatmadılarsa İTÜ de nükleer araştırma için minik santrallar var.Onlara karşı çıkan yok.

Eğer teknolojiniz yoksa önce satın alır, sonra geliştirirsiniz. Örnek: Yerli insansız uçaklarımız ANKA'ların geliştirme aşamalarını incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
Saygılarımla...

EMO dar siyasi kalıplarından kurtulamamış bir STK'dır.

Emo'yu bu hale getirenler biraz da bizleriz. Önce Emo'ya değil kendimize bakalım bence. Asgari ücrete çalışan mühendis var deniyor. Böyle birşey olabilir mi? Kesinlikle olamaz, olmamalı. Kabul etmeyeceksiniz. Zorda kaldım, önce sürünerek işi öğreneyime de katılmıyorum. Bir değer yok öncelikle. Ama bu değeri oluşturmak yine bizlerin elinde. Her iş bizim üzerimizden yürüyecek ama para vermiycekler, yok öyle yağma. Emo'dan bu konuda ben yardım isteyemem şahsen. Niye? Kimse çalışmazsa mecbur olurunu verecek! Bunun değerini bize Emo vermeyecek, zaten şu şartlarda veremezde. Biz söküp alacağız. Ben bu işe başlarken dik durdum, istediğimi aldım. Herşey bizim elimizde arkadaşlar... İmzanızın değerini bilin ve onu yüceltin...

EMO bu ülkede olması gerektiği gibi olan bir kaç kurumdan biridir, üyesi olmaktan gurur duyuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri