Termodinamik yasalarını ispatlayalım

Konusu 'Mekanik Konuları' forumundadır ve ayhanarican tarafından 13 Eylül 2017 başlatılmıştır.

?

Hangisi doğru?

1. x > y

50,0%
  2. x = y

16,7%
  3. x >= y

16,7%
  4. y > x

16,7%
  1. yavuzbatyir

yavuzbatyir Üye

Beğenilen Mesajları:
    47
    Ödül Puanları:
    3
    Sizcede 10 kw bir cihaz icin 300,000 tl pahali deyilmi kaba Bi hesapla 15 yillik elektrik faturama denk geliyor cihaza 20 yil omur biciyolar duzenli ve ucreti karsilinginda bakim yaptirdigimiz takdirde sorum su bunun neresinde freeee enerjiiii yanlis anlamayin ben freeeee enerji karsiti deyilim yapimistir veya uzerinde calisiliyordur diyelim yapildi niye almak icin bu kadar pahali insanliga ve cevreye faydasi olacak bu cihazi yuksek fiyata satarak rant saglamak niye bugun enerji icin petrol icin insanlar oluyor biliyomusunuz

Son düzenleme: 30 Eylül 2017
    by lent bunu beğendi.
  2. Haldun1

Haldun1 Üye

Beğenilen Mesajları:
    213
    Ödül Puanları:
    33
    Meslek:
    Makina Mühendisi

Bu linkteki pendulum testini inceledim. Sarkaç ağırlığının bloke edildiği duruma göre , sarkaç bloke edilmediği zaman daha fazla mesafe katettiği iddia ediliyor.Oysaki blokeli durumda Sarkaç ağırlığına anlık ( çarpma sonucu )bir kuvvet uygulanırken blokesiz durumda ise çarpmadan sonra bir müddet daha (itme kuvveti diyelim buna)kuvvet uygulanıyor. Dolayısıyla verilen enerji eşit değil .Bir şey ispatlamaz

3. by lent

by lent Yönetici Yönetim Ekibi Yönetici

Beğenilen Mesajları:
    5.204
    Ödül Puanları:
    2.508
    Neyi ıspatlamaya çalıştığını anlamış değilim, bilimsel hiç bir tarafı yok, aletlere gerek yok ve seçilen müzik yanlış :D.

kesmez, ademcelik ve arkaplan bunu beğendi.
  4. mooninn

mooninn Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haklısınız bu video öncelikle sizin bu soruları sormanız için hazırlandı. Bu soruya cevaplar arıyorsanız cevabı bu videoda…

Haklısınız evet pahalı ancak bunun muhatabı ben değilim. Belki de elinde kontrol kalemi ile bekleyenlere bedava dağıtılıyordur. Siz yeter ki önyargılarınıza yenik düşmeden konuya daha ılımlı yaklaşın.

İndirim var! “Büyük erke 1, küçük erke 0 TL” – İşte size türk zekası ve konuya olan yaklaşıma bir örnek :)

Konuyla ilgili başka bir yayıncılık örneği daha ;)

Magnet kullanarak bir dönergeç yapmakta mümkün. Siz bir magnet motor yapmanın çok zor olduğunu mu sanıyorsunuz? Mıknatıslarla oluşturacağınız düzeneğinizde tüm olasılıkları denediniz mi? Deneyin bunu başaracaksınız.

Bu videonun fake olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Tek söyleyebileceğin bu mu? Kel alaka ;) Bülbülü altın kafese koymuşlar yine vatanım demiş. Sen ne diyorsun bu konuda?

arkaplan arkadaşımızın eşekli imzasına cevap olarak ;)

(Yöneticiye Not: Ben ayhanarican ‘im ancak yeni bir üyelik oluşturmadım. Bu konuda bir yazı hazırlamaya karar verince facebook ile sisteme giriş yapmıştım. Yasaklandıktan sonra üyeliğimi ve şifresini hatırladım. Yavuzbatyir arkadaşımızın da söylediği gibi konu çok önemli petrol için insanlar birbirini öldürüyor. Bu üyeliğimi kullanmıyorum. Kimseye hakaret etmedim. Karikatürleri ve şarkıları biraz gülüp eğlenelim diye ekliyorum. Ayrıca bunlar konuyla alakasız da değiller.)

Ofsayt Osman döktürüyor. Buda mı gol değil?

Şimdi Heja Xir Gökdeniz arkadaşımızın söylediği “Hoşaf” şarkısının ilgili nakaratını bir daha dinleyin. Konuyla çok alakalı olduğunu görürsünüz.

“Eğer dersen bana gitmez benim hoşa
    Durmuyor bir türlü hastası
    Bu işi yapman için ayaklarının basması gerek yere
    Kalk ayağa ve emekleme
    Her gelene evet deme...
    (Evet yoksa hiç bi' anlamı kalmaz)“

Şimdi konuya en uygun şarkı için burada bir yer ayırtıyorum. Daha sonra ekleyeceğim.

Son düzenleme: 3 Ekim 2017

Sayfayı Paylaş