Sizce bu iş ortaklığını kabul etmelimiyim ?

• EVET

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .
50 bin TL hibe yok. 50 bin TL'ye kadar, yaptığın harcamaların %60'ını geri ödüyorlar. 10 bin TL harcama yaparsan, 6 bin TL veriyorlar mesela. Çevreye de ihtiyacın yok. Mimarlık ofisleri, inşaat şirketlerine yazarsın, geri dönüş yapan olur. İster kendine ofis aç, istersen şimdilik bir proje şirketinde çalış. Ama ortaklık işi bence sorunlu. Vergi borcu filan çıkar, başka sorun olur. Kardeşinle ortak olsan, sorun çıkabilir. Yerinde olsam, bulaşmazdım. Sonra şirkette sorun olsa, kapatmak için 1 ya da 2 yıl uğraşman gerekir.

Hocam kosgepin şartları söylediğin gibi . Ortaklık işi derken yeni açılacak bir şirkete ortak olacam.Ayrıca sen daha iyi bilirsin genç girişimciler 3 yıl boyunca vergiden muaf oluyolarmış. Yaptığımız işlerin de değerine göre fatura kesecez.10 bin tl lik iş yapıp ta 20 bin tl lik fatura kesemez.Sonuçta işin değeri belli.Ayrıca oda ortak olduğu için vergi yarıya bölünecek.

Kendim bu işi tek başıma yapmayı düşünecek kadar tecrübeli ve bilgi sahibi değilim ancak bu sektörde 1- 2 yıl çalıştıktan sonra o güveni hissedebilirim.Ayrıca iş alamadığımı yada çok az aldığımı varsayarsak giderleri nasıl karşılıycam. Şuan için kendim açtığımda işi tam anlamıyla yürütebilmem için 6-7 aylık giderimi dükkan kirasını felan karşılayacak gelirim olması gerek.

..aslında pratikte fazla bir fark yok ama adamda şu açıdan haklı..şimdi diyelim proje işi alacak..şirket olursa havası bir başka! kartvizit verecek vs..meslekte ve ticarette tecrüben yok..kafanda sorular var..bence maaşla bir süre çalış ..hiç girme bu işlere..ha bu arada limited şirket mevzuatını bir araştır..

Sonuçta tecrübemi zamanla iş yaptıkça elde edecem.Sence kardeşim ne riski olabilirki en fazla iş yapamazsın.Ayrıca Ortak olacağım kişi bana 4-5 ay bilmediğim elektrik projelerini öğrenmem için zaman tanıyacak.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu işte çevre önemli. Herkes bir şekilde proje çizmesini öğrenir. 1 senelik proje ofisi deneyimim oldu. Risk almaya değer bir iş. 2 kişi ile başlangıç gayet ideal.

Merhaba kardeşim. Kesinlikle tanımadığın bilmediğin biriyle ortak olma. 2006 yılında sadece 8 aylık bir ortaklık yaptım senin de belirttiğin gibi % 51 hisse ile. 2007 yılında memurluğu kazanınca bıraktım. 2014 yılında 120 bin TL şirket borcu geldi bana. Tamamı da benden sonraki SGK borçları ve faizleri. Dava açtım. 4 yıldır devam ediyor. Demem o ki o adam kendini kurtarır. Devlet seni bulur.

Merhaba kardeşim. Kesinlikle tanımadığın bilmediğin biriyle ortak olma. 2006 yılında sadece 8 aylık bir ortaklık yaptım senin de belirttiğin gibi % 51 hisse ile. 2007 yılında memurluğu kazanınca bıraktım. 2014 yılında 120 bin TL şirket borcu geldi bana. Tamamı da benden sonraki SGK borçları ve faizleri. Dava açtım. 4 yıldır devam ediyor. Demem o ki o adam kendini kurtarır. Devlet seni bulur.

Öncelikle geçmiş olsun.Eyvallah Kardeşim tavsiyen için.şirketi yeni kurcaz yani kurulu bi şirkete ortak olmayacam. Tüm imza yetkisi bende olacak. Muhasebenin kontrolünü yaptıktan sonra sıkıntı olur mu? Ayrıca kâr ada ortağım. Şirketin kasası ben olacam. İşi takip ettikten sonra sıkıntı olabilirmi? Yaşadığın durumlardan şunu yapma dediğin yada şunu yapmayı unutma dediğin bir durum var mıdır?

Öncelikle geçmiş olsun.Eyvallah Kardeşim tavsiyen için.şirketi yeni kurcaz yani kurulu bi şirkete ortak olmayacam. Tüm imza yetkisi bende olacak. Muhasebenin kontrolünü yaptıktan sonra sıkıntı olur mu? Ayrıca kâr ada ortağım. Şirketin kasası ben olacam. İşi takip ettikten sonra sıkıntı olabilirmi? Yaşadığın durumlardan şunu yapma dediğin yada şunu yapmayı unutma dediğin bir durum var mıdır?
Yukarıda da yazdığım gibi borçlar ben şirketi devrettikten sonraki borçlar. Adamlar ortada yok. SGK'daki işgüzar memur da beni bulmuş. Başka bir örnek vereyim: 2013 yılında senet geldi bi tane ödenmemiş. Tabi yine faiziyle birlikte.
Sonuç olarak;
Mümkünse yapma. Ama değilse imza yetkilerini karşıya verme. Şirket müdürü olarak onu atama. Şantiyelerdeki elemanların senin şirkete kayıt yapılmasına izin verme. Sen sadece projelerine imza at. Ne kadar az imza o kadar az bela.
Bir de son olarak, kesinlikle görmediğin, kontrol etmediğin bir projeye imza atma.
Selamlar...

..bak milletin başına neler geliyor..
ama işleri kontrol edebileceksen ki acemisin kontrol edemezsin gibime geliyor..şahıs işletmesi kursan bile muhasebecinin işlemlerini takip etmen lazım..hatta sözleşne yapıp hatasında kendi sorumlu olsun..
ya illa ortak iş yapacaksanız sahıs bürosu kur..pratikte fazla şey değişmez..illa ne diye ortaklıkta tutturuyor..ticarette tecrübeli bir mühendis de bulabilir aslında ortak olarak..ne diye yeni mezunu tercih etti..bunu soruyorum ama yanlış anlama yani..

Ortaklık yerine düzenli maaş almak daha iyi olur.

İyide düzenli maaşda alsam ortakda olsam smm belgesi alabilmek için her şekilde şirket müdürü olmam gerekiyo

..bak milletin başına neler geliyor..
ama işleri kontrol edebileceksen ki acemisin kontrol edemezsin gibime geliyor..şahıs işletmesi kursan bile muhasebecinin işlemlerini takip etmen lazım..hatta sözleşne yapıp hatasında kendi sorumlu olsun..
ya illa ortak iş yapacaksanız sahıs bürosu kur..pratikte fazla şey değişmez..illa ne diye ortaklıkta tutturuyor..ticarette tecrübeli bir mühendis de bulabilir aslında ortak olarak..ne diye yeni mezunu tercih etti..bunu soruyorum ama yanlış anlama yani..

Sana zaten cevap verdim .Sen yorum yapmazsan bundan sonra iyi olur. Herkimsen Senin anlamsız herşeye negatif bakan düşüncelerine ihtiyacım yok.

Selam..
Sanki "elek" gerçekçi konuşmuşta sen bunları yanlış anlamışsın gibi bir düşünceye kapıldım.
Özellikle bu cümle "ticarette tecrübeli bir mühendis de bulabilir aslında ortak olarak ". Netice de yarı yarıya ortak.
Tabi yıllarını vermiş biri, her şeyi kendi yapacak ise kimseyi yanında istemez.
Yaptığın işleri buradan yazarsan sevinirim.
Bahtın açık olsun.
İyi çalışmalar..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri