Elektrik Taahhüt Proje Mühendisliği veya Bakım Mühendisliği

oldboy

Üye
Merhabalar arkadaşlar,

Elektrik tahhüt proje işleri yapan iyi bir firmada proje mühendisi olarak çalışmak mı iyi yoksa bir fabrikada Bakım mühendisi olarak çalışmak mı iyidir?

geleceği, ilerisini de göz önüne alarak, maddi getiriyi de düşünerek hangisi iyi dersiniz ?

fikri olan, bu konularda tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

Son düzenleme:
aynen bnım dalım endüstiriyel bakım ve onarım
daha çok her herde otomasyonda
iş bulma imkanı
çok fazla

iyi bir yerde yani herşeyi olan kesicisi, ayırıcısı , otomasyonu olan yerde bakımcı olmak daha iyidir.

proje mühendisliği hakkında bilgim yok ama bakım mühendisliği zordur, telefonunuzun 24 saat açık olması gerekir. arıza olmadığı zaman herşey güzeldir. ama tesiste arıza varsa üretim aksarsa o zaman sıkıntılar başlar. üzerinizdeki baskı artar. bunların yanında mesai fazladır.

evet bakım işinde tatil yok, mesaisi yüklü. ben de öyle tahmin ediyorum. fakat maddi açıdan getirissi iyidir diye biliyorum.

yoksa taahhüt sektöründe proje mühendisi çalışmak da iyi gibi görünüyor. maddi açıdan zamanla tatmin eder mi acaba?

Taahhütte patron sen değilsen; ister saha-uygulama mühendisliği ister proje mühendisi ol doğru düzgün ücret alamazsın...
Fabrikada da zerre değerin olmaz, o fabrikayı ezberlesin ama sende 10 yaş küçük fabrika patronun oğlu senin yöneticin olur, ücret olayı fabrikanın büyüklüğüne değişir,küçük fabrikalarda ücrette koşullarda iyi değildir...
ortalama taahhütte 2.000-2.500 tl, bakımda da 3.500-4.000 tl arası deneyimli isen alırsın... taahhütte ise kendi işine kurman daha kolaydır... Bence taahhüt daha iyi ama hedef kendi işin olmalı...

İkisinde mesailer uzundur... Haftsonu diye bişey yok, hayatın ve bütün ömrün iş ile geçecektir, bunuda unutma...

kendi işinizi kurma imkanınız varsa taahüt işlerini yapmanızı öneririm yok ben birilerinin yanında çalışmak zorundayım diyorsanız bakım derim

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,119
Son üye
FurkanTurani1995

Yeni konular

Geri