Bakım mühendisliği

:) Türk özel isimdir lütfen büyük ilk harf kullanarak yaz. ben emekli maaşı 7610 ₺ alıyorum aylık gelirim yaklaşık 65.000 ₺ sana ne faydası var? (üzerimde sıfır mal varlığı) artı yetkin bir mühendisin maaşı en az 4-5 asgari ücret düzeyinde olmalı, yetkin bir tekniker 2-3 asgari ücret olmalı. ve biz Türk'ler asgari ücret ne demek bilmiyoruz. en vasıfsız çalışana verebileceğin en düşük ücret demek. ayni adam/çalışan işinin ehli/usta ise en az verilen ücret verilmez.
Ne guzel personel yuksek ucret aliyor diye dusunurum faydasi o cevreme de soylerim, yarin uniye gidecek akrabama bak boyle boyle derim bilmiyorum yanlis mi dusunuyorum yada anlasiliyorum

Sizin yorumunuz nedir çok maaş verene mi gitmeli yoksa kendini gelistirebilecegim yere mi
bak bu işler iki b*klu değnek. neden mi? ben okuyamadım. ama gittiğim bir şirkette işçi olarak girdim, mühendis olarak yetiştim. bilgim mühendislerin bir tık üzerindeydi ama aldığım maaş asgari ücretin 3 katı + lojman +telefon gideri+ yakıt gideri. benimle aynı konumda olan devlet memuru nerdeyse benimle aynı maaşı alıyordu. ama onlar ev kirası + telefon ve ulaşım giderleri ona aitti. aradaki farkı sanırım fark ettin. şimdi bana o tesisi kur deseler sıfırdan kurarım ama benim branşımda olan bir mühendis planını bile çizemez. ben işletme gelir gider bilançosunu hazırlarım, benim dalımda olan mühendis yapamaz. neden mi? eğitim şart diyoruz anlamamakta ısrar ediyorlar. eğitim dediğimiz şey aynı zamanda işletmeyi de kapsıyor. gelir gider dengesi filan. üniversitelerde okutulan kitap literatürünü değiştiren biri olarak çok konuştum.

bak bu işler iki b*klu değnek. neden mi? ben okuyamadım. ama gittiğim bir şirkette işçi olarak girdim, mühendis olarak yetiştim. bilgim mühendislerin bir tık üzerindeydi ama aldığım maaş asgari ücretin 3 katı + lojman +telefon gideri+ yakıt gideri. benimle aynı konumda olan devlet memuru nerdeyse benimle aynı maaşı alıyordu. ama onlar ev kirası + telefon ve ulaşım giderleri ona aitti. aradaki farkı sanırım fark ettin. şimdi bana o tesisi kur deseler sıfırdan kurarım ama benim branşımda olan bir mühendis planını bile çizemez. ben işletme gelir gider bilançosunu hazırlarım, benim dalımda olan mühendis yapamaz. neden mi? eğitim şart diyoruz anlamamakta ısrar ediyorlar. eğitim dediğimiz şey aynı zamanda işletmeyi de kapsıyor. gelir gider dengesi filan. üniversitelerde okutulan kitap literatürünü değiştiren biri olarak çok konuştum.
Valla şuan kafam çok karıştı

• Hahaha
Tepkiler: jes
Ihtiyar cok felsefe yapiyo ondandir

Valla şuan kafam çok karıştı
kafan karışmasın, gittiğin yerde ilk önce işçi olarak çalışacaksın, (mühendisliğin ilk kuralı) sonra senin işini yapan adamlara saygı göstereceksin ve çözümlerini analiz edeceksin. doğrular ve yanlışlar farklıdır öğreneceksin/düzelteceksin. ve evet ihtiyarım biraz felsefe yapıyorum. biz bu nasihatları alırken dayak bile yedik. deniz üstü hata kabul etmez, tıpkı elektrik gibi.
Ne guzel personel yuksek ucret aliyor diye dusunurum faydasi o cevreme de soylerim, yarin uniye gidecek akrabama bak boyle boyle derim bilmiyorum yanlis mi dusunuyorum yada anlasiliyorum
kalifiye eleman kavram diye bir şey var. eğer yaptığın işte kalifiye değilsen sadece asgari ücretli olursun. ha bu arada kalifiye eleman kavram içine her etiket giriyor.

Son düzenleme:
Sırf bu saçmalık yüzünden memur mühendis olasım var

Abi şu paçoz mühendis vardı , mühendisi de donumda sallarım edebiyatını sen bari yapma gözünü seveyim .

Abi şu paçoz mühendis vardı , mühendisi de donumda sallarım edebiyatını sen bari yapma gözünü seveyim .
gerçek söylüyorum adam su ürünleri mühendisliği okumuş, gelip işletmede mühendis olarak çalışıyor. onun sorduğu soruya ben , onun üniversitesini okuduğu kitaptan sayfasına kadar cevap veriyordum. yani mühendis olmak için sadece üniversite yetmiyor. okuyup araştırmak gerekiyor işini severek yapmak gerekiyor. ben işini adam gibi yapan bilgili yetkin mühendislere laf söylemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri