26 yaşında mühendislik okumaya kalkışmak

Üniversitede öğrenci iken 35 yaşlarında bir abimiz vardı .Evliydi ve çocukları da vardı. Devlete bağlı bir kurumda tekniker olarak çalışıyordu. Bölüm ikinci öğretim olduğu için mesaisi bittikten sonra 90 km uzaktan derse gelip gidiyordu. Çok azimliydi. Dersler tam ingilizceydi .Zaman zaman zorlansada kimse de onun gibi düzgün not tutamıyordu. Çünkü dersi tam anlamakta zorlandığı için notlarını sonradan temize çekiyordu. İyi bir ortalama ile mezun oldu kendisi. Demek istediğim azmin elinden bir şey kurtulamıyor. Biraz dişini sıktı ama şimdi meyvesini yiyor.

Allah işinizi rast getirsin verdiğiniz bilgiler ve paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.
8 yıldır elektrik sektörünün çeşitli alanlarında çalıştım. Bina tesisatından dağıtım panolarına, ordan fabrika tesisatına en sonunda dağıtım panolarından otomasyon sektörüne girdim . otomasyon sektöründen ilerlemek istiyorum artık . Fakat çalışma koşulları gereği mühendislerin hazırladığı projeyi alıp atölyede montaj yapıyorum. Bende proje hazırlamak keşif yapmak tesisin otomasyon programını yazmak istiyorum ama bu tip işlerde yetişmek için yeni mezun mühendisleri tercih ediyorlar. Pano montajı konusunda usta olduğum için bu tip işlere giremiyorum. İşin bu kısmına girmek için mühendislik okumak istiyorum açıkçası.

Teşekkürler hocam . Hangi bölüm de acaba merak ettim doğrusu
1996 Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunuyum.

Merhaba, Derhal başlayın, daha çok okuyup öğrenme azminizi hiçbir şey engellemesin. 26 yaş nedir ki ? Hatta mühendisliğin yanında işletme derslerini de açık öğretimden devam ediniz. 30-35 yaş arası hem pratik hem de mühendislik bilgileri ile donanmış olursunuz. Yolunuz açık olsun.

Üniversitede öğrenci iken 35 yaşlarında bir abimiz vardı .Evliydi ve çocukları da vardı. Devlete bağlı bir kurumda tekniker olarak çalışıyordu. Bölüm ikinci öğretim olduğu için mesaisi bittikten sonra 90 km uzaktan derse gelip gidiyordu. Çok azimliydi. Dersler tam ingilizceydi .Zaman zaman zorlansada kimse de onun gibi düzgün not tutamıyordu. Çünkü dersi tam anlamakta zorlandığı için notlarını sonradan temize çekiyordu. İyi bir ortalama ile mezun oldu kendisi. Demek istediğim azmin elinden bir şey kurtulamıyor. Biraz dişini sıktı ama şimdi meyvesini yiyor.
Hocam anlattiklariniz bana ilham veriyor :)

Merhaba, Derhal başlayın, daha çok okuyup öğrenme azminizi hiçbir şey engellemesin. 26 yaş nedir ki ? Hatta mühendisliğin yanında işletme derslerini de açık öğretimden devam ediniz. 30-35 yaş arası hem pratik hem de mühendislik bilgileri ile donanmış olursunuz. Yolunuz açık olsun.
Üniversite sınavı için hazırlıklara başladım Allah'ın izniyle . Cevabınız için sağolun

38 yaşında mühendislik tamamlama ile elektrik elektronik mühendisliği bitirdim.2005 yılında başladığım elektrik elektronik mühendisliği Yüksek lisansı bitirdim. Asla vazgeçme

38 yaşında mühendislik tamamlama ile elektrik elektronik mühendisliği bitirdim.2005 yılında başladığım elektrik elektronik mühendisliği Yüksek lisansı bitirdim. Asla vazgeçme
Üstadım merakımdan soruyorum şuan mühendislik icra ediyor musunuz

Üstadım merakımdan soruyorum şuan mühendislik icra ediyor musunuz
Şu an teknik öğretmen olarak çalışıyorum yaz staji var 1 ay sonra diplomayı alınca uygun bir fırsat ve zamanda istifa edeceğim o zaman iş aramaya başlayacağım

Şu an teknik öğretmen olarak çalışıyorum yaz staji var 1 ay sonra diplomayı alınca uygun bir fırsat ve zamanda istifa edeceğim o zaman iş aramaya başlayacağım
Yolunuz açık olsun hocam, insan gerçekten isterse yapamayacağı şey yok onu anladım valla. Çok cesur bir adım tebrik ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri