Saha Mühendisi için öneriler

beyge

Üye
Merhaba, bir süredir bu sitede pek çok insanın bilgilerini ve deneyimlerini paylaştığını görüyorum. Siz tecrübeli sektör çalışanlarından tavsiyeler almak istiyorum. Şu anda bir fabrikada elektrik mühendisi olarak çalışıyorum ancak gerek maddi sebepler gerekse çalışanlar arasındaki iletişim eksikliğinden doğan sorunları gördüğümden buradan ayrılmayı planlıyorum. Yakınlarda yeni kurulacak bir fabrika için saha mühendisi olarak teklif aldım. Maddi olarak beni tatmin edecek bir iş ancak daha önce şantiye tecrübem olmadı ve yaptığım (bu durumda yapacağım) her işi hakkıyla yapmak isterim. Bu yüzden kendimi hazırlamam ve geliştirebilmem için bu alanda çalışan kişilerden işe başlamadan önce bilmem gerekenler, önemli hususlar vb. hakkında tavsiyeler varsa tecrübelerinize dayanarak eğitimler, araştırmalar, pratikte karşılaşabileceğim sorunlarla ilgili yönlendirmeler bekliyorum. Elbette beni işe almak isteyen kişiler de bu alanda tecrübeli olmadığımı biliyorlar ve yanımda bana işi öğretebilecek insanlar olacağını söylediler ancak ön hazırlık her zaman başarıyı artırır. Şimdiden hepinize teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri