Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Çalışma Yetki Belgesi ( E.K.A.T. )

tesekkur edrim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
fark ediyor nasıl araba kullanmayı bilen herkesin ehliyeti yoksa veya b sınıf ehliyetle tır süremiyorsa elektriği bilen herkesin de gerekli belgeleri olmalı, e.m.l yada yüksek okul için ayrı derecelendirmeler var ancak e.k.a.t adında belirtildiği gibi kuvvetli akım tesisinde çalışmak için gerekli.

Selam;
Ben bir işletmede çalışıyorum,her işletmede olduğu gibi trafo merkezi buna ait OG hücresi var.Sabit işletmede çalışan teknisyenler içinde belge alma zorunluluğu varmıdır?

Arkadaşlar ben soma da EKAT belgesi almak istiyorum ama tel no bilen ve maliyeti kurs kaç ay sürüyor yardımcı olurmusunz

bildiğim kadarıyla ferdi başvurular kabul edilmiyor biz bi kaç kişiyi yönlendirdik soma almamış tı kumburgazı bilmiyorum ama yönetmelik genelini kapsar diye düşünüyorum

tedaşın anasayfasında konu ile ilgili açıklama vardı ayrıca performans.tedas.gov.tr sitesini ziyaret etmekte fayda var ;)

2002 yılında düz liseden mezun olup mesleki eğitim merkezlerinden elektrik tesisatı ve pano montörlğü üzerine ustalık belgesi aldım. somadaki kurslara katılıp o.g 34.5 kw yetki belgesi alabilirmiyim. beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. saygılarımla

merhaba arkadaslar ben meslek lisesi elektrik mezunuyum.fakat yüksek okulu END.otomasyon üzerine okudumve mezün oldum.bu belgeyi elektrik mezunları ve yuksek okul elektirk /elektronik bölumlleri için gecerli oldugunu söyluyorlar.ben bu belgeyi alabilirmiyim acaba...

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri