Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Çalışma Yetki Belgesi ( E.K.A.T. )

doğrudur konaklama hariç orda , 2500'e dahil sadece eğitim + 3 öğün yemek yani yarım pansiyon içinde kendi yatakhaneside var tam pansiyon istersen 2500+yatak ücreti ödüyosun ama ücretini bilmiyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
teorik eğitim temel elektrikten başlıyor (elektrik nedir'den ?)
ag.og tel/kabo kesitleri direk tipleri çeşitleri izolatör tipleri çeşitleri vs....
haliyle sorularda bunlardan çıkıyor
eğer temelin varsa ve dersleri dikkatli dinleyip not alırsan zorlanmassın
sınav klasik soru cevap tarzında oluyor kendine güvenirsen korkulacak birsey yok.

Merhabalar.
Ben EKAT belgesini kendi imkanlarımla bireysel başvuru yaparak Soma TEİAŞ eğitim merkezinden 4 haftalık bi eğitim sürecinde aldım.Peki bu aldığım belge termik santrallerde 154 KV-380 KV enerji santrallerinde çalışma musadelimi, şalt sahalarında manevra yada kumanda olarak şalt manevraları yapabilirmiyiz.

teorik eğitim temel elektrikten başlıyor (elektrik nedir'den ?)
ag.og tel/kabo kesitleri direk tipleri çeşitleri izolatör tipleri çeşitleri vs....
haliyle sorularda bunlardan çıkıyor
eğer temelin varsa ve dersleri dikkatli dinleyip not alırsan zorlanmassın
sınav klasik soru cevap tarzında oluyor kendine güvenirsen korkulacak birsey yok.
Merhaba.Ben 2016 yani bu sene elektrik elektronik mühendisi olarak mezun oldum. Elektrik üzerine çalışmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla benim bu ekat belgesini almama gerek yok mühendis olduğum için ancak tramvay işletmesinde çalışan bi yetkili bana ekat belgen var mı diye sormuştu. Bu konuda bilgi sahibiyseniz eğer yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba,
internetten araştırdım çevrede araştırdım ama net bir bilgiye ulaşamadım. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Meslek yüksekokulu endüstriyel elektronik mezunuyum. EKAT belgesi almak istiyorum. Yüksek okul diplomanla olmaz dediler METEM den endüstriyel Bakım onarım iş yeri açma belgesi alacağım (ustalık belgesi yerine geçiyormuş) Bu belge ile alabilirmiyim yoksa başka bir bölümden kayıt yaptırıp bitmesini mi beklemeliyim.

Teşekkür ederim.

ADİ PATRONLAR HER YERDE VAR

Arkadaşlar ben mekatronik öğretmenliği mezunuyum ve ekat belgesi almak istiyorum mümkünmüdür

bi sorum olacaktı. ekat belgesi olan birinin ev elektriği döşeyebilmesi için ustalık belgesi almasına gerek varmı. ekat belgesi olan elektrikçi kaç kata kadar ev elektriği döşeyebilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri