Dinamik UPS - jeneratörsüz kullanım

nako1983

Üye
Sanıyorum birçok fabrikanın en büyük sıkıntısı göz kırpmalardan yaşanan elektrik kesintileri. Bizim fabrikada da mikrokesintiler(gözkırpmalar) den dolayı PLC panoları sapıtıyor,(statik UPS bu konuda çok zayıf sanırsam).

Dinamik UPS'i araştırdım ve en ucuz olan jeneratörsüz dinamik UPS kullanmak mantıklı geliyor, sonuçta 1 saniyenin üzerinde elektrik kesintileri yılda en fazla 2-3 kere olmaktadır. Acaba bu sorunu dinamik UPS dışında en ucuz nasıl çözebilirim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu sorunları dinamik ups dışında,normal online ups ve yarı endüstriyel ups lerle çözebilirsiniz.
Yarı endüstriyel ups lerden kastım,online trafolu ve radyo parazitleri açısından class A sınıfına sahip cihazlar.
Endüstriyel ups ler online ups lere göre boyut olarakta fiyat olarakta ta çok yüksek.

Sanıyorum birçok fabrikanın en büyük sıkıntısı göz kırpmalardan yaşanan elektrik kesintileri. Bizim fabrikada da mikrokesintiler(gözkırpmalar) den dolayı PLC panoları sapıtıyor,(statik UPS bu konuda çok zayıf sanırsam).

Dinamik UPS'i araştırdım ve en ucuz olan jeneratörsüz dinamik UPS kullanmak mantıklı geliyor, sonuçta 1 saniyenin üzerinde elektrik kesintileri yılda en fazla 2-3 kere olmaktadır. Acaba bu sorunu dinamik UPS dışında en ucuz nasıl çözebilirim?

Anlık gerilim çökmelerinin nedenleri araştırılmalı öncelikle. Devreye direk giren büyük güçlü motor mu var? Harmonik problemleri mi var? Sorunu tespit etmeniz lazım.

Bunun dışında çözüm Sn delta20'nin de dediği gibi online UPS'dir.

TEİAŞ kaynaklı göz kırpmalar yaşanıyor,ancak bunu Masterguard Online UPSlerle bile çözemiyoruz.

Statik ups varsa bu sorunu yaşamamanız gerekiyor. Eğer yaşıyorsanız upste sorun var demektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,239
Kullanıcılar
450,048
Son üye
guney oral

Yeni konular

Geri