Dairede nötr kopması hak..

telemcii

Üye
Katılım
10 Şub 2009
Mesajlar
430
Puanları
6
Konum
ANkaRA
Merhaba, apartmanda ki dairemde bina girisinde nötr kopması oldu. Bir daha tekrar etmemesi için ne yapmalıyım.Bazi arkadaşlar,faz koruma rolesi, bazı arkadaşlar gerilim kontrol rolesi, bazıları Parafudr diyor.. Kararsızım.SiZ ne tavsiye edersiniz?
 
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

tknsyn

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
27 Eki 2007
Mesajlar
1,621
Puanları
481
Nötr kopması durumunda parafudr pek(tam) işe yaramaz. Aşırı ve düşük gerilim koruma rölesi ve kontaktör kullanmanız gerekir. Aliexpresde kaçak akım rölesi ebatlarında uygun cihazlar var. Daha önce Sami İnci ve başka arkadaşlar görselini ve linklerini paylaşmışlardı. Onları tavsiye ederim. Tabiki bu işlere el atmışken yüksek gerilim şebekesi ve atmosferik olaylardan kaynaklanan aşırı gerilimlerden korunmak için, uygun seçilmiş parafudruda sisteme dahil etmekde fayda var. Eğer bu işler için pano değişimine gidecekseniz. Panoyu düşündüğünüzün iki katı büyük seçin. Önümüzdeki dönemlerde tekrar kapama cihazları, wifi kontrol cihazları gibi donanımlar için yer lazım olur.
1670110701303.png
 

Erhan_TR

Profesyonel Üye
Katılım
26 Kas 2013
Mesajlar
1,008
Puanları
281
Konum
Adana
Merhaba, apartmanda ki dairemde bina girisinde nötr kopması oldu. Bir daha tekrar etmemesi için ne yapmalıyım.Bazi arkadaşlar,faz koruma rolesi, bazı arkadaşlar gerilim kontrol rolesi, bazıları parafudr diyor.. Kararsızım.SiZ ne tavsiye edersiniz?
Gerilim koruma rölesi... Elektrikçiye taktirin, kendiniz denemeyin.
 

Forum istatistikleri

Konular
123,739
Mesajlar
874,952
Kullanıcılar
441,862
Son üye
Sparrow'23

Yeni konular

Üst