Daire sigorta panosu

Merhabalar. Apartmanımız 30 yaşında. Biraz forumlarda gezindiğimde eski binalarda topraklama yapılmadığını okudum. Endişelendim doğal olarak. Elektrik konularını seviyorum. Merak etmeyin bir elektrikçi olmadan sisteme müdahale etmem. Bizim dairenin sigorta kutusunun fotoğrafı aşağıdaki şekilde. Merak ettiğim, ben topraklama kablosu göremedim. Herhalde soldaki de kaçak akım rölesi değildir.Test butonu yok üzerinde. Bir de N yazan klemense faz bağlanmış. Sizin bu tesisatta tehlikeli gördüğünüz bir durum var mı acaba? Kaçak akım rölesi değilse soldaki, taktırmalı mıyım?Topraklamanın olmadığını söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 5.jpg
    5.jpg
    36.7 KB · Görüntüleme: 47
  • 7.jpg
    7.jpg
    26.9 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
fotoğraf yokki sayın Bilgin Çıtak...nasıl olacak yardım...

nötr kesmeli sigorta olmasın .

Teşekkür ederim fotoğraflar büyük geldi sanırım.

Merhabalar. Apartmanımız 30 yaşında. Biraz forumlarda gezindiğimde eski binalarda topraklama yapılmadığını okudum. Endişelendim doğal olarak. Elektrik konularını seviyorum. Merak etmeyin bir elektrikçi olmadan sisteme müdahale etmem. Bizim dairenin sigorta kutusunun fotoğrafı aşağıdaki şekilde. Merak ettiğim, ben topraklama kablosu göremedim. Herhalde soldaki de kaçak akım rölesi değildir.Test butonu yok üzerinde. Bir de N yazan klemense faz bağlanmış. Sizin bu tesisatta tehlikeli gördüğünüz bir durum var mı acaba? Kaçak akım rölesi değilse soldaki, taktırmalı mıyım?Topraklamanın olmadığını söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim.
Resimlerde görülen kablolar sadece sarı renkte. Toprak kablosu değil.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,258
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri