Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

"The JVM could not be started. Thed main method have thrown an exception." benim yaptığım projelerin gitmesi pahasına komple sildim ancak tekrar 7 defa kurdum sildim ama aynı hatayı veriyor bana bir yol gösterin lütfen mert bilgi işlemden yardım istedim onlarda sil tekrar kur diyorlar ama benim pc de çözemedim

Cofaso programı için ilgililere çok teşekkür ederim, indirdim ve projelerim hayat buldu çizim çok güzel.program hakkında iki sorunum var 1.si çizim sayfası sağ sütunda en üst malzeme alma ikonuna tıkladığımda karşıma (no value specified for paramatar 2 ve OK butonu çıkıyor)OK butonuna basmadan malzeme sayfası açılmıyor ilk indirdiğimde yoktu çizimlerimden ilgisiz zannettiğim bazı sayfaları sildim ondan sonra oluştu-2.si ise kopyala yapıştır yaptığım röle bobinlerinin kontaklarının nerde olduğunu iki röle kontaklarını birleştirerek gösteriyor role nolarını ayırdığım haldeyani bir bobinin 5 kontağı kullanılmışsa aynı bobinin 8-9veya10 kontağı varmış gibi gösteriyor yardımlarınıza şimdiden teşekkür eder başarılar dilerim.(Bilgisayarım vista programldır)

Sn. rifat gürcan

1. sorunuz için söyle bir cevap verebilirim sembol tasarımında uygulama yaparken system kütüphanesinden kenar antedlerini kaldırmış olmanızdan kaynaklanır. Ayrıca sembol seçimi açıldığında orda isminde ( ? ) işareti olan bir kütüphane gözüküyormu?

Çözüm için system kütüphanesi dosyalarını yenilenmelidir.

2. sorunuz için söyle bir cevap verebilirim projede kontaktör kullanırken kopyalama yaptığınız ya kontakları bobinleri ile kopyalayınız yada sadece kontakları kopyalıyorsanız kopyalama işlemi bittikten sonra ismini toplu bir şekilde işaretleyip istediğiniz kontaktörün ismini veriniz.Sistem otomatik olarak refaranslamayı yapacaktır.

Sn. Nejdet_durmus

Söylemiş olduğunuz hatanin çözümü ile ilgili olarak sizi aradım fakat size ulaşamadım. Hatanın çözümü için iletişime geçmek için size mail gönderdim.

***Hata ile ilgili çözüm burdan bildirilecektir.***

sn çelebi
sembol tasaımda renkler kullanılarak yapılan bir çizim renk ne olursa olsun (3-4 renkde denedim) siyah çıkmakta
renkli olarak çıkmasını yada siyah beyaz baskılardaki gibi ton olarak ayrıştırmak mümkünmü?
örneğin akü kutup başı yada boyanmış bakır bara göstermek istediğimizi var sayalım renklendirme mümkünmü?

Merhaba Sanatkar,

Proje + Yazdır'dan alırsan renkli PDF olarak açar. Bende oluyor.

Selamlar

cadsaopaulo

program ""The JVM could not be started. The main method may have thrown an exception"" hatası weriyor

düzeltmek için java indirdim olmadı... kurulum cd si eskiydi service pacht 3 ü yükledm o da olmadı yardımcı olursanız sewinirm

İlginize şimdiden teşekkür ederim...

Merhaba Sanatkar,

Proje + Yazdır'dan alırsan renkli PDF olarak açar. Bende oluyor

sn cadsapaulo
dediğiniz şekilde denedim ama fark yok pdf e çevirirken ekranda hepsi siyah görünüyor renklerin sadece bmp formatlı eklenen antet resmi renkli görünüyor
çıktı alıncada muhtemelen öyle çıktı verecek ama şu an yazıcım yok onuda iş yerinde denerim artık ama bi şey değişeceğini sanmıyorum

arkadaşlar cofoso'ya malzeme listelerini nasıl yüklicem ben biraz uğraştım ama beceremedim açıkcası ..

sn cadsapaulo
dediğiniz şekilde denedim ama fark yok pdf e çevirirken ekranda hepsi siyah görünüyor renklerin sadece bmp formatlı eklenen antet resmi renkli görünüyor
çıktı alıncada muhtemelen öyle çıktı verecek ama şu an yazıcım yok onuda iş yerinde denerim artık ama bi şey değişeceğini sanmıyorum

Sn. sanatkar.

Öncelikle projenizi pdf olarak renkli kayıt ediniz. Kayıt işlemi için Projenizin ismine bir kez tıklayın ve daha sonra Sayfa menüsünden dosya kaydet diyerek pdf seçip kaydeniz. Kaydetmiş olduğunuz renkli pdf dosyasını açıp yazdırabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri