Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

arkadaşlar öncelikle merhaba; sormak istediğim pano sembolleri ve malzeme listesini programa nasıl atacağım?

arkadaşlar öncelikle merhaba; sormak istediğim pano sembolleri ve malzeme listesini programa nasıl atacağım?

Sn. Hasata:

Cofaso sembol kütüphanesini .xml formatından sisteme okumak için dosyayı Yerel C'nin altına atınız. Daha sonra Cofaso 6.1 'den Ekstralar menüsünden sembol tasarımını çalıştırınız. Açılan ekrandan sembol menüsünden import diyerek Yerel C'nin altına attığınız dosyayı seçiniz.Open diyerek okuma işlemini gerçekleştiriniz. Şayet karşınıza semboller mevcut sorusu çıkarsa kütüphanenizde o semboller var demektir. Eğer semboller yok ise karşınıza gelen mesajı çık ile cevaplayınız.

Malzeme okumak için ise.

malzeme (normal malzeme, kontaktör, kablo, klemens) okumak için

1.Ekstralar + Malzeme yönetimi
2.Ürün ağacında en üst "Malzeme" tıklanacak
3.İmport
4.Çıkan pencereden evvela Xxxxxx_Products.xls yazan dosyalar okunacak
5.Cihazlar tıklanacak ve
6.Xxxxxx_Devices.xls dosyaları okunacak

7.Şayet kontaktör okuyacaksanız XxxxxxContactors_Products.xls okunacak
8.Ardından XxxxxxContactors_Contactors.xls okunacak

Xxxxxx_Devices.xls okunurken imleç "Cihazlar" üzerinde, XxxxxxContactors_Products.xls okunurken
"Kontaktörler, röleler" üzerinde olmalıdır.

MertCable_Cables.xls okunurken imleç "Kablolar" üzerinde olmalıdır.

Kısacası dosya ismi Xxxxxx_Products olarak bitiyor ise, imleç her zaman "Malzeme" üzerinde
olmalıdır. "Malzeme" dalı kullanılacak malzemelerin sadece genel bilgilerini okur.

Malzemelerin özel bilgileri ise, bulundukları sınıfın üzerinde durularak okunur.

Kolay Gelsin
Turgay ÇELEBİ

kullandığım bilgisayara cofaso ile birlikte mevcut programlar C den D sürücüsüne kopyalandıktan sonra format atıldı diğer bütn word .excel vs programlardaki kayıtlı çalışmalar açılıyor ama cofaso daki çizimler yok D sürücüsünde sadece kısayol olarak gözüküyor
önceden içindeki kayıtlı çizim sayfaları yok sadece ilk yüklemedeki example project gözükmekte çizim sayfalarını *,exf olarak arttım ama yine bulamadım ne yapmam lazım çizim sayfaları kayıpmı oldu ?:( :(

Sanatkar Merhaba,

merak etme kaybolmaz. Fakat bu tür internetten kullanılan profesyonel yazılımlar basit olarak kopyalama ile çalışmaz. Evvela yazılımı tekrar kur ve sağ alt köşede çıkan trafik lambasını kırmızı hale getir ve ardından D: deki kopyalarından mysql dizini içindeki data dizinini getir C:\Program Files\cofaso 6.1\mysql içine at.

Sonra lambayı tekrar yeşile getir ve çalıştır.

Selamlar

cadsaopaulo

:confused:
Sanatkar Merhaba,

merak etme kaybolmaz. Fakat bu tür internetten kullanılan profesyonel yazılımlar basit olarak kopyalama ile çalışmaz. Evvela yazılımı tekrar kur ve sağ alt köşede çıkan trafik lambasını kırmızı hale getir ve ardından D: deki kopyalarından mysql dizini içindeki data dizinini getir C:\Program Files\cofaso 6.1\mysql içine at.

Sonra lambayı tekrar yeşile getir ve çalıştır.

Selamlar

cadsaopaulo
sn cadsaopaulo
yazılımı tekrar kurdum trafik lambasıda fark ettim hangi renk modunda idi hatırlamıyorum şu an kırmızı değil ise şayet onu nasıl kırmızı hale getireceğim ?
pc iş yerinde önerinize göre deneyeceğim teşekkürler

sn cadsaopaulo
D SÜRÜCÜSÜNDEKİ mysql geldim ordki data ki dosyaların hepsini c deki bahsettiğiniz mysql işçin copy paste yaptım ama bir şey değişmedi
galiba bir bardak soğuk su içeceğim

Merhaba Sanatkar,

merak etme, şayet elektrik kesilmesi gibi bir aksaklık çıkmadıysa bence birşey olmaz. Çünkü bu kadar sene benim başıma gelmedi.

Trafik lambası için C:\Program Files\cofaso 6.1\mysql\bin dizininde winmysqladmin.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırmalısın.

Bu konu sitede biryerlerde mevcut. "winmysqladmin.exe" kelimesini burada aratırsan bulacaksın.

Selamlar

cadsaopaulo

sn cadsaopaulo
kaybolan çizimlerin %90 ını pdf olarak başka yerede kaydetmiş idim çok şükürki onlar yerinde ama onlar üstünde revizyon gerekirse sil baştan .bu durum can sıkıcı
iş yerine gidince tekrar deneyeceğim önerinizi .şu an şunu merak ediyorum

örneğin;
programı açtık proje çizim normunu normal olarak ayarladık sayfa açtık çizim yaptık proje isminide yeniden isimlendir sekmesinden atıyorum sinyal devresi dedik kaydet ikonununa tıkladık ve sonra pc yi kapattık yaptığımız çizim sayfası C sürücüsünde nerde ve hangi dosya uzantısı ismi ile kayıtlı ? atıyorum sinyal devresi*.xml veya başka şekilde bulup işlem yapmazmıyım ?
SAYGILAR

(DÜZELT BUTONU KAYBOLDUĞU İÇİN TEKRAR MESAJ YAZMAK ZORUNDA KALDIM )

ben bu arada şu an kullandığım pc de winmysqladmin.exe ile ilgili işlemi denedim tıklayınca kısa bir süre kırmızı mod da kalıp sonra kendiliğinden yeşil olduğunu fark ettim (mevcut pc vista iş yerindeki xp)bu esnadamı d deki dosyaları c ye kopyalamam lazım ?

sn cadsapaoulo
bu sefer haloldu çok teşekkür ederim ilginiz için

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri