Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Merhaba. Cofaso yu kurdum fakat "The JVM could not be started. Thed main method have thrown an exception." hatası veriyor. Bu hatayı düzeltmenin bir yolu varmı?

işletim sisteminden kaynaklanıyor dediler fakat benim işletim sistemin orjinal

"The JVM could not be started. Thed main method have thrown an exception."

Merhaba redarmy,

bu hata cofaso'nun Java'yı bulamadığına işarettir. C:\Program Files\cofaso 6.1\core dizini içinde jre isimli bir dizin var mı?

Ayrıca ilk gelen pencerede şifre alanı dolu mu?

Biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olurum.

Selamlar

Merhaba redarmy,

bu hata cofaso'nun Java'yı bulamadığına işarettir. C:\Program Files\cofaso 6.1\core dizini içinde jre isimli bir dizin var mı?

Ayrıca ilk gelen pencerede şifre alanı dolu mu?

Biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olurum.

Selamlar

merhaba cadsaopaulo,

öncelikle belirttiğin dizin core klasöründe var. symbol designer programı çalışıyor ve ilk gelen login ekranında şifre alanı dolu. fakat cofaso açılır açılmaz hata verdiğinden bu ekranı göremedim. yardımların için şimdiden teşekkürler.

Aziz_Ozkan bey selamlar.

Bana göndermiş olduğunuz Cem isimli .xml dosyasını Cofaso 6.1 Okudum ve daha sonra sayfa menüsünden dosya kaydet diyerek .dxf formatına yani autocad olarak kayıt ettim. Herhangi bir sorun çıkmadı ve autocadde projeyi görüntüledim. Ayrıca sizin özel mail adresinizede .dxf olarak projeyi gönderdim sizde denemenizi yapınız ayrıca ne zaman isterseniz şirketimize gelebilirsiniz mennuniyetle bekleriz. Kurulumla ilgili olarakta Sitemizdeki cofaso6.1patch dosyasını indirip kurabilirsiniz. Kurulum için cofasonun kapalı olması yeterlidir.

Aziz_Ozkan beyin yaşamış olduğu sorunu çözebilmek için kendisini Kocaeli-Gebze de bulunan ofisinde ziyaret ettik. Problemin bilgisayarında bulunan virüs proğramının regedit dosyalarını silmiş olmasından kaynaklandığını gördük. Bu sebepden dolayı işletim sistemi düzgün çalışmıyor. Herhangi bir kurulum kayıt vs gibi işlem yapılamıyor.

Aziz beyin başaka bir bigisayarında yaptığımız denemede Cofaso 6.1 proğramından .dxf olarak dosya kayıt işlemini gerçekleştirdik.

Kendisi çok mennun oldu ve bizlere teşekkurlerini sundu.

sayın turgay bey;

cofaso ile ilgili detaylı sekılde calısma ve proje hazırlamaya sırketımız olarak baslamıs bulunmazktayız, yalnız sıze bır kac sorum olacak;

- sirketımız gemı detaylı olarak gemı sektorunde calıstıgı ıcın sembol kutuphanesıne yenı semboller cızerek yuklemek ıstıyorum yalnız offıcal sıtenızdekı egıtım vıdeolar ıcerısınde bulamadım. (hepsını ındırıp tek tek ızledım ama karsılasamadım yada benmı atladım acaba?)

- ana sayfadakı mert bılgı ıslem logosunu kaldırıp sırket logomuzu yerlestırmek ıstıyorum, yalnız yıne bunu becerebılmıs degılım.

yukarıdakı sordugum sorular eger programın full surumu ıle alakalı ıse ltfen ozel mesaj olarak full surum hakkında ve sırketın kullanımı ıcın sakınca varmıdır yokmudur gıbı bılgıler verırsenız mutlu olurum..

ıyı calısmalar dılerım...

sayın turgay bey;

cofaso ile ilgili detaylı sekılde calısma ve proje hazırlamaya sırketımız olarak baslamıs bulunmazktayız, yalnız sıze bır kac sorum olacak;

- sirketımız gemı detaylı olarak gemı sektorunde calıstıgı ıcın sembol kutuphanesıne yenı semboller cızerek yuklemek ıstıyorum yalnız offıcal sıtenızdekı egıtım vıdeolar ıcerısınde bulamadım. (hepsını ındırıp tek tek ızledım ama karsılasamadım yada benmı atladım acaba?)

- ana sayfadakı mert bılgı ıslem logosunu kaldırıp sırket logomuzu yerlestırmek ıstıyorum, yalnız yıne bunu becerebılmıs degılım.

yukarıdakı sordugum sorular eger programın full surumu ıle alakalı ıse ltfen ozel mesaj olarak full surum hakkında ve sırketın kullanımı ıcın sakınca varmıdır yokmudur gıbı bılgıler verırsenız mutlu olurum..

ıyı calısmalar dılerım...

Sembol tasarımı ile ilgili videomuz sitemizde mevcut tasarımla ilgili detaylarımızı videodan izleyebilirsiniz. Ayrıca yine takıldığınız noktalar olursa bana yazabilirsiniz. Size memnuniyetle cevap veririm. Kapak ve kenar antedi system kütüphanesi içerisindedir. Kapak sayfası üzerine gidip var olan logoyu silip ekle menüsünden resim konumlandır diyerek logonuzu ekleyebilirsiniz.

Ayrıca sizleride lisansli müşterilerimiz arasında görmek bizi çok mutlu edecektir.

Teşekkurler.

SN ÇELEBİ

soru 1

potansiyel oklarla başlatılan ve tüm proje boyunca kesik çizgilerle gözükmesini istediğimiz nötr veya pe hattı var bu işlemi tek tek her çizgi hatttını tıklayıp özellik kutusundan dolu sekmesini değiştirmeden otm.olarak nasıl yaparım ? yani başlattığım potansiyel oka her eklediğim hat kesik çizgi olarak çıkacak diğer sayfaya geçincede özellik devam edecek

soru 2
tam sürümde olup da deneme sürümünde yapamayacağımız işlemler nelerdir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn. sanatkar;

Mesajlarınızı düzelt butonuyla yeniden düzenliyerek yayınlayabilirsiniz. Lütfen arka arkaya mesaj yazmayınız.

en son mesajınız ile bir önceki mesajınız birleştirilmiştir.

SN TOSSUN
teşekkür ederim düzeltme için fakat düzelt butonu şu an bende gözükmüyor neden bilmiyorum yoksa ben imla hatası yaptığım zaman bahsi geçen butonla düzeltme yapıyorum yazı penceresinin sağ alt tarafında düzelt ikonu bazen var bazen yok farklı bilgisayardanmı kaynaklanıyor acaba? izah etseniz

Düzelt butonu ilk mesajı yazdıktan 3 saat sonra kaybolur. 3 saat içinde arka arkaya mesaj yazmak yerine düzelt butonuyla düzeltebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri