Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Cofaso yu yeni kullanmaya başladım.Yeni revizyon yapmış olduğumuz panonun resmini çizebilmek için kullanayım dedim ama pc de çizim işinde biraz acemiyim sanırım.Örnek olarak yıldız üçgen devresini foruma koymanız mümkün mü:?
Yapacağım çizimde 4 adet 18,5 kw lık pompa motorunun kumanda ve güç devresi olacak.Zaman rölesi konusunda takılı kaldım.Zaman rölesi için ve Açık ve kapalı kontaklar için hangi sembolü kullanacağım ve hangi kodlardaki sembolleri kullanacağım:?

Sanırım yaptım.çizim yapmada profesyonel arkadaşlar bir kontrol edermi acaba:?
Ekteki dosyayı proje export dan yapıp winrar ile sıkıştırdım.

Ekli dosyalar

• yıldız ücgen.rar
    5.2 KB · Görüntüleme: 155
MESUT BEY:kapak sayfasından "MERT BİLGİ İŞLEM "yazısını nasıl silebilirim.ve daha evvel başka bilgisayarda tanımladığım cafaso ile ilgili sembollleri kendi bilgisayarımda nasıl kullanabilirim.

Merhaba Aziz Özkan,

yarışma içinse bunu çıkarmana gerke yok, çünkü onlar zaten sponsor oldukarı için, bence şık olmaz.

Fakat kendin için ise, Ekstralar + Sembol tasarımına ve çıkan pencerede System kütüphanesi altında değiştirmek istediğin sembolü bulacaksın ve istediğin herşeyi değiştirebilirsin.

Selamlar

cadsaopaulo

:confused:

Merhaba Arkadaşlar Cofaso 6.1 Programını daha Önce Kurmuştum ama aradan 1hafta geçmişti sonra kaldırdım, Nyse programı tekrar kurdum herşey normal yalnız benim Şu şikayetim var şimdi example project(örnek Proje) sayfalarından 1-2..-5-6-7-8.. 17-18-19-20-21-22-23-24-25-26. sayfalar boş bir Proje sayfası şeklinde çıkıyor,Halbuki listeler çıkacakken ayrı ayrı sayfalarda ama tek tek baktığımda hiçbirşey çıkmı bir türlü çözemedim gıcığıma gitmeye başladı bakın sayfa ekran görüntüsünü koydum ayrıca..NAsıl düzeltebilirim??Sizleden Düzeltme Taleblerinizi Bekliyorum??:confused:

Ekli dosyalar

• coffaso1.JPG
    coffaso1.JPG
    56.4 KB · Görüntüleme: 66
  • cofasosayfa26.JPG
    cofasosayfa26.JPG
    63.9 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba,

1-2..-5-6-7-8.. 17-18-19-20-21-22-23-24-25-26. sayfalar boş bir Proje sayfası şeklinde çıkıyor,Halbuki listeler çıkacakken ayrı ayrı sayfalarda ama tek tek baktığımda hiçbirşey çıkmı

System sembol kütüphanesi ya silinmiş, ya da parametrelerden farklı veya başka sebebi olabilir. Fakat Ekstralar + Parametreler + Antet & lejant kısmının fotoğrafını çekip buraya ekle lütfen. Bakıp cevap yazmaya çalışırım. Çözemezsem, yazarım Mert Bilgi'den burada yazan TurgayÇelebi nikli arkadaş yardımcı olsun.

Selamlar

cadsaopaulo

System sembol kütüphanesi ya silinmiş

Aslında Sembol Kütüphanesinde Kapak kısmına farklı resim eklemiştim kendi logomu ondan dolayı olmuştu ama Tamam Yardımın için SAğol cadsaopaulo Sorunumu Hallettim Şöyle Ekstralar+parametreler oradan oradan Antent-Lejant'^tan kenar Anteti Seçmek Gerekiyormuş Sorunumu hallettim teşekkürler...

mesut bey ,cafasoda yapmış olduğum projenin sayfasını, sayfa menusunden -dosyayaya kaydet-dxf seçiyorum.C nin altında deneme diye bir dosya oluşturuyorum.daha sonra bu dosya üzerine tılladığımda veya direk autocadı açıp open menusunden dosyayı açtığımda.autocad sayfası açılıyor.fakak sayfa açılmıyor.autocad sayfasında PRESS ENTER TO CONTİNUE yazısı geliyor.enter tuşuna basıyorum.proje sayfası açılmıyor.boş autocad sayfası açılıyor.autocad versiyonum 2007.fakat bu autocad, eplan P8 DE yapılıp dxf formatında kaydedilmiş dosyayı rahatlıkla açıyor.BİRKAÇ ARKADAŞIN BİLGİSAYARINDA DENEDİM YİNE OLMADI.DXF FORMATINDA KAYDEDİLMİŞ CAFASO PROJESİNİ AÇAMADIK.NASIL BİR ÇÖZÜM ÖNERİRSİNİZ.

mesut bey ,cafasoda yapmış olduğum projenin sayfasını, sayfa menusunden -dosyayaya kaydet-dxf seçiyorum.C nin altında deneme diye bir dosya oluşturuyorum.daha sonra bu dosya üzerine tılladığımda veya direk autocadı açıp open menusunden dosyayı açtığımda.autocad sayfası açılıyor.fakak sayfa açılmıyor.autocad sayfasında PRESS ENTER TO CONTİNUE yazısı geliyor.enter tuşuna basıyorum.proje sayfası açılmıyor.boş autocad sayfası açılıyor.autocad versiyonum 2007.fakat bu autocad, eplan P8 DE yapılıp dxf formatında kaydedilmiş dosyayı rahatlıkla açıyor.BİRKAÇ ARKADAŞIN BİLGİSAYARINDA DENEDİM YİNE OLMADI.DXF FORMATINDA KAYDEDİLMİŞ CAFASO PROJESİNİ AÇAMADIK.NASIL BİR ÇÖZÜM ÖNERİRSİNİZ.

Aziz_Ozkan bey selamlar.

Cofaso 6.1 den Autocade çevirme yapıldığında özellikle kendimde denemiş olmama rağmen herhangi bir hata göremedim. Size konu ile ilgili daha iyi yardım edebilmem için bana oluşturduğunuz projenin .xml dosyasını ve hatalı dediğiniz .dxf dosyasını benim mail adresime gönderebilirmisiniz. ([email protected] ) Projenizi .xml formatında kayıt için şu işlemi uygulayınız. Projenin herhangi bir sayfasını açınız. Daha sonra proje ismine bir kez tıklayınız ve sonra ana menülerden Proje menüsüne gidip export diyerek yerel C dizinin altına isim vererek kaydediniz.

Konu ile ilgili gelişmeleri buradan size bildireceğim.

Kolay Gelsin.

turgay bey .en iyisi ben bilgisayarımı alıp senin yanına geleyim.sizinle telefon konuşmamızda ,çarşıya gidip başka arkadaşların autocad ında deneyeceğimi soylemiştim.denedik olmadı.cafaso dosyası bir türlü açılmıyor.yalnız eplan p8 de yapılmış dxf formayındaki dosya autocad da açılıyor.yanı autocad da bir sorun yok.biz cafasoyu eksikmi kurduk acaba.cafaso iyi çalışıyor.yalnız GOSTER-SAYFAYI GOSTER tuşuna bastığımızda bazen ekran donuyor.ben bu menuyu kullanmıyorum zaten..başka problem yok

turgay bey .en iyisi ben bilgisayarımı alıp senin yanına geleyim.sizinle telefon konuşmamızda ,çarşıya gidip başka arkadaşların autocad ında deneyeceğimi soylemiştim.denedik olmadı.cafaso dosyası bir türlü açılmıyor.yalnız eplan p8 de yapılmış dxf formayındaki dosya autocad da açılıyor.yanı autocad da bir sorun yok.biz cafasoyu eksikmi kurduk acaba.cafaso iyi çalışıyor.yalnız GOSTER-SAYFAYI GOSTER tuşuna bastığımızda bazen ekran donuyor.ben bu menuyu kullanmıyorum zaten..başka problem yok

Aziz_Ozkan bey selamlar.

Bana göndermiş olduğunuz Cem isimli .xml dosyasını Cofaso 6.1 Okudum ve daha sonra sayfa menüsünden dosya kaydet diyerek .dxf formatına yani autocad olarak kayıt ettim. Herhangi bir sorun çıkmadı ve autocadde projeyi görüntüledim. Ayrıca sizin özel mail adresinizede .dxf olarak projeyi gönderdim sizde denemenizi yapınız ayrıca ne zaman isterseniz şirketimize gelebilirsiniz mennuniyetle bekleriz. Kurulumla ilgili olarakta Sitemizdeki cofaso6.1patch dosyasını indirip kurabilirsiniz. Kurulum için cofasonun kapalı olması yeterlidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Geri