Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Sayın parliament23,

benim tesbit ettiğim kadarı ile kopya yapıştır mantığında çok yenilik var. Eskinden bir sayfa içinde veya proje ağacı üzerinde sayfa kopyalıyıp yapıştırırken, CTRL-C den sonra sadece CTRL-V kullanılabiliyordu. Şimdi CTRL-W eklenmiş ve buda yapıştırılan hiçbir nesnenin numarası değiştirilmeden yapıştırılması demek.

Başka bir yenilik almanların Eplan'ından alınan projeler mükemmel okunuyor. Hiç hatasız okunuyorlar.

Pano için kablaj numaralandırmada sabitlenmemiş kablolar ayrılmış, bu çok iyi olmuş bence. Benim çok işime yarıyor.

Başka irili-ufaklı birçok özellik eklenmiş, ama bence bunları şirketten öğrenin.

cadsaopaulo

Sayın parliament23,

benim tesbit ettiğim kadarı ile kopya yapıştır mantığında çok yenilik var. Eskinden bir sayfa içinde veya proje ağacı üzerinde sayfa kopyalıyıp yapıştırırken, CTRL-C den sonra sadece CTRL-V kullanılabiliyordu. Şimdi CTRL-W eklenmiş ve buda yapıştırılan hiçbir nesnenin numarası değiştirilmeden yapıştırılması demek.

Başka bir yenilik almanların Eplan'ından alınan projeler mükemmel okunuyor. Hiç hatasız okunuyorlar.

Pano için kablaj numaralandırmada sabitlenmemiş kablolar ayrılmış, bu çok iyi olmuş bence. Benim çok işime yarıyor.

Başka irili-ufaklı birçok özellik eklenmiş, ama bence bunları şirketten öğrenin.

cadsaopaulo

Selam,
Pdf formatına çevirip çıktı aldığımda hatlar çok ince gözüküyor. Acaba çizgileri kalınlaştırabilmek için bir ayar veya yöntem varmıdır?

Ben böyle bir imkan olduğunu bilmiyorum. Fakat bizi çıktılarda çizgiler iyi çıkıyor. Bence yazıcının ayarlarında bazı ayarlar yapmak gerekir.

Selamlar

Arkadaşlar merhaba cofaso programındabir kaç sorun yaşadım.Şimdi her hangi farklı iki sayfa içinden başka bir sayfaya birer kablo göndermek istiyorum.Örneğin 3 ve 5 nolu sayfadan cıkan kabloları 7. sayfadakı tek bır yere bağlamak ıstıyorum ama tek bir ok kullanarak aynı ısımle yapmak ıstıyorum.O zaman da 7 nolu sayfa ıkı ısım geldıgı ıcın sayfa numarası yazmıyor.ben 3. sayfada 11 nolu çıkışın 5. sayfadakı 11 nolu çıkışla 7. satfadakı 11 nolu girişe nasıl atabilirim.

ÖLÇÜM EKLEME ÖZELLİĞİ

arkadaşlar daha evvel eski sürüm e plan 6.1 de pano dizaynı yapılırken ölçeksiz çizilen nesnelere ölçüm eklenince eklendikten sonra ölçü değeri istenilen değerde değiştirilebiliyordu ama aynı işlemi cofaso da yapamıyorum başka bir yöntemimi var acaba ?

birde netbook pc ler 10 inç lik ekranlarda cofaso çizim penceresi tam gözükmüyor birtürlü acaba imkan yokmu .? netbook pc de deneyen arkadaş varmı ?

Merhaba sanatkar,

ben fazla pano tasarımı yapmıyorum, fakat pano tasarımı için hangi sembol türünü kullandığına bağlı. Tabii ki seni doğru anladıysam. Bu heriki sembolüde ölçekli olarak değiştirmek mümkün. Pan_var sembolleri hem içerden hem fare ile değiştirilebiliyor. Pan_fix sembollerini ise sadece içerden değiştirebiliyorsunuz.

Ölçü değerlerinde ise önceden yapılan şeyi bilmiyorum, fakat yeni halinde sadece ölçü nesnesini seçtikten sonra mavi ktutcukları sürükleyerek değiştirme imkanı var. Fakat bu senin işini görmek herhalde, çünkü sen manuel değişiklikten bahsediyorsun.

Selamlar

Merhaba sanatkar,

ben fazla pano tasarımı yapmıyorum, fakat pano tasarımı için hangi sembol türünü kullandığına bağlı. Tabii ki seni doğru anladıysam. Bu heriki sembolüde ölçekli olarak değiştirmek mümkün. Pan_var sembolleri hem içerden hem fare ile değiştirilebiliyor. Pan_fix sembollerini ise sadece içerden değiştirebiliyorsunuz.

Ölçü değerlerinde ise önceden yapılan şeyi bilmiyorum, fakat yeni halinde sadece ölçü nesnesini seçtikten sonra mavi ktutcukları sürükleyerek değiştirme imkanı var. Fakat bu senin işini görmek herhalde, çünkü sen manuel değişiklikten bahsediyorsun.

Selamlar

ilginize teşekkür ederim
benim demek istediğim şu pano sembol kütüphanesinden seçilmemiş olsa bile sağdaki kuru çizme sembolünden herhangi bir kutu çizidkten sonra ölçüm ekle yi kullandığımızda ilk önce otomatik olarak esas orantılı ölçü gözükmekte ama ben istediğim takdirde eplan 6.1 de çift tıkladığımda açılan pencereden ölçüyü kendi gözükmesini istediğiim değeri girebiliyordum ama cofaso ya geçince bu özellik kaybolmuş sorun bu

Merhaba sanatkar,

bende tam olmasada birşeyler hatırlıyorum. Fakat bunu senin dediğin gibi yapabilmek, o özelliğin tabiatına ters düşer diye düşünüyorum. Fakat sen bunu çok kolay bir şekilde kısaltılabilen/büyütülebilen sembolle yapabileceğini düşünüyorum. IEC içinde bir çizgi sembolü var, o nu baz alarak yeni bir sembol oluştur ve buna sadece bir isim metni ata, bunuda konumlandırdıktan sonra sen uzunluk olarak belirle.

Selamlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri