Bu Motorun Bağlatısı nasıl olmalı

Teşekkürler Sayın Vatanteknik, En azından kesinlik kazanan konu faznın birinin kondansatöre bağlanacağı..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu motor mono faze motor inşaat calaskalarında aynısı kullanılıyor ama sadece şunu kesin söyleye bilirim faz ı kondansatör e takın... nötr için üzgünüm....onu bilmiyorum tam olarak. ama dediğim gibi yakınlarda bir inşaat varsa bir bakın calaska bağlantısına tavsiye ederim :D :D

başarılı çalışmalar...

Siz inşaata falan gitmeyin ne takılıyorsa kafanıza sorun lütfen bilgi sahibi olan herkez yanıt verecektir. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize . Saygılar

kondansatorun diger ucu nereye gidiyor onu goremedik (mavi kablo) motor 2 devirli gibi gozukuyor sızın yapmanız gereken olcu aleti ile sargıları kontrol etmek fakat deneme yanılma yolu ile U1 V1 faz notr verin motor donmesse kondansator ( kahve ucunada faz verin ) baska caresi yok fakat motor kesinlikle mono faze

Resimde bobinlere giden kablolar biraz daha net görünse iyi olurdu. O zaman daha açık konuşabilirdik. Motorda kondansatör olduğuna göre monofaze olduğunu sanıyorum. Peki o zaman neden 4 kablo girmiş derseniz, benim görüşüme göre çift yönlü bir motor. Yani hem sağ, hem de sola dönen bir motor sanıyorum. 2 kabloyu kullanarak sağ dönerken diğer 2 kabloyu kullanarak sola döner.

selam.
Resimden yeterli bilgi alınamıyor.Fakat klemens kutusu'na göre bir fazlı AC motor olduğunu düşünüyorum.Bağlantı konusu ise ancak ölçüm yapılarak bulunabilir.Daha doğrusu klemens kutusundaki harfler den yala çıkarak bir bağlantı yapmak doğru olmaz.

Resimde bobinlere giden kablolar biraz daha net görünse iyi olurdu. O zaman daha açık konuşabilirdik. Motorda kondansatör olduğuna göre monofaze olduğunu sanıyorum. Peki o zaman neden 4 kablo girmiş derseniz, benim görüşüme göre çift yönlü bir motor. Yani hem sağ, hem de sola dönen bir motor sanıyorum. 2 kabloyu kullanarak sağ dönerken diğer 2 kabloyu kullanarak sola döner.

Hocam klemens kutusunda U, V, W harfleri görülüyor.Bu durumda 3 fazlıdır bence.

Sayın alpernbugra.
Motor bağlantı klemensleri 3 fazlı motor bağlantısına göre U V W X Y Z harfleri mutlaka vardır. Bu motor monofaze ama çift yönlü olduğu için,4 kablo girdiği için trifaze motor klemensi kullanılmış. Ben diyorumki bu motor monofaze ve çift yönlü motor.
Bende de böyle bir monofaze motor var. Onda da trifaze klemens kullanılmış. Ama bağlantısı biraz farklı.

kardeş bu motor 3 fazlı eğer tek faza çevirmek istersen forumda onunla ilgili yazılar war

kardeş bu motor 3 fazlı eğer tek faza çevirmek istersen forumda onunla ilgili yazılar war
Sayın UZMAN_ELEKTRİK.
Farkındaysanız motor klemensine 4 kablo bağlı. Gövdeye bağlı olan toprak kablosunu da saymıyorum. Trifaze motora 4 kablo nasıl bağlanabiliyor ? Ben şimdiye kadar 4 kablolu trifaze motor bağlamadım.

şef e katılıyorum bu motor çift yonlu yardımcı sargılı monofaze motor elektrikte iddıalı değılım yınede yanlış yonlendırmıyeyım:)

Forum istatistikleri

Konular
128,427
Kullanıcılar
450,344
Son üye
uyarlar

Yeni konular

Geri