Çift Sargılı Çift Devir Motor

Arkadaşlar merhabalar,

Elimde çift devir çift sargı bir ayrık sargılı motorum var. Muadil bulmakta zorlanıyorum. Benim motorum da iki bağlantıda yıldız.
Bulduğum muadillerde hep Δ/Y şeklinde oluyor.
Aşağıda güç bağlantısı ve benim motorum mevcuttur.

Onun altında da önerilen motor mevcut.

güç devresi.jpeg

benim motor.jpeg

muadil.jpeg

Önerilen motoru bağlarken ne gibi değişiklikler yapmam gerekecek. Destek olur musunuz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sizin için önemlı olan yaklaşık degerde güç ve kesin devirlerdir. Bulamazsanız, 2,2 kw. standart degerde motor ve buna uygun, HIZ KONTROL cihazı alıp, çıft sabit degere ayarlıyabilirsiniz. Hız kontrol cıhazı tek veya 3 fazlı olabilir. Tek fazlı cıhaz alırsanız, motorun klemens kutusundan üçgen baglamanız gerekır.

Kocaman ustam merhabalar,
Devreye 1 adet daha yıldız kontaktörü eklememiz gerektiğini söylemişsiniz. Lakin sistem plc üzerinden çalışıyor. KM4 açık ve kapalı kontaklarından plc ye bağlanıyor. Plc üzerinde değişiklik yapma şansım yok. Çünkü plc şifre korumalıdır. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Kumanda devresinde ne gibi değişiklikler yapmam gerekecektir?

Kocaman ustam merhabalar,
Devreye 1 adet daha yıldız kontaktörü eklememiz gerektiğini söylemişsiniz. Lakin sistem plc üzerinden çalışıyor. KM4 açık ve kapalı kontaklarından plc ye bağlanıyor. Plc üzerinde değişiklik yapma şansım yok. Çünkü plc şifre korumalıdır. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Kumanda devresinde ne gibi değişiklikler yapmam gerekecektir?

plc programına mudahale etmenize gerek yok. KM3 kontaktorü çektiğinde yıldız kontaktörü de çekmesi gerekiyor. yıldız kontaktör çektiğinde KM4 kontaktörünün çekmemesi için her iki kontaktörün NK kapalı kontakları kullanılarak elektriksel kilitme yapılmalı. hatta iki devir çok sık kullanılıyorsa KM4 ile yıldız kontaktörüne mekanik kilit bile uygulanabilir. plc çıkışları role tipli mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri