Bir çaylağın CNC yapma merakı...

Togitogi sağolsun yardımcı olmaya çalışıyor da benim kararsızlığım problem okuyor [emoji16]
Döverih bah,
Turgay ustayı kızdırma bence.
Kart = + kdv'dir.
Taksit işi zannımda net ten onlin satanlarda belki olabilir,

Yapacağın masraf belli 3 aşağı 5 yukarı. Düşündükçe karışır ortalık :) O yüzden aliexpress den ha geldi ha gelecek derdine düşmektense tanıdıktan komple almak en en en uyguna gelir sana. Tek tek kargo ödemezsin ayrı ayrı kdv ödemezsin

Peki 1400x700mm iş alanı için 2.2nm motor yeterli olur mu acaba? Olur derseniz togitogi hocamdan alacağım

Togitogi sağolsun yardımcı olmaya çalışıyor da benim kararsızlığım problem okuyor [emoji16]
@togitogi gerçekten her konuda elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir abimizdir... ben MDF cnc'yi yaparken, çok yardım aldım kendisinden, herzaman teşekkür ederim saygı duyarım. sen de izmirde isen, ben de yardımcı olmaya çalışırım. elimde, yarıklı rulman filan çıkacak yakın zamanda, bu konuda yardımcı olabilirim. eski mdf cnc yi dağıtıp, yenisini yapıcam kısmetse :) aklımda 5 tane yapılacak makina listesi var ama, maymun iştahımdan dolayı daha 1ini bile tamamlayamadım :D

sana 1. sanayi sitesinde, StartCNC diye bir firma önerebilirim. kendisi küçük ebatlı cnc tezgahları yapıyor, elinde hem spindle, hem de step motor sürücü vs bulabilirsin. kendisi izmir'de adı kerem. sarışın bir abimiz. çok iyi kalpli, parada pulda gözü olan çakallardan değildir. sanayide böylesini bulmakta çok zor. ben çok yardımını aldım. kesinlikle iletişime geç, orbay sizi tavsiye etti de. sana her konuda üzerine hiç ücret koymadan dahi, step motor ve tedariklerini yapabilir. reklam gibi oldu ama, inanın, sanayide böyle düzgün insanlar bulmak çok zor. rulmancısı çakal, tornacısı çakal.. yapacak birşey yok malesef :(

http://www.startcnc.com bu adresten telefonuna ulaşabilirsin.

ben bütün ekipmanlarımı kendisinden aldım. hem herhangi bir sorunda arkadaş gibi abi gibi yardımcı oluyor. bilgin olsun :)

"1400x700mm iş alanı" olacaksa makina daha da büyük olacaktır. Eli yüzü düzgün olsun derseniz sürücüden motora, vidalı milden (veya pinyon ve kramayer, @lydra'nın uyarısı ile) arabaya yeterli kalitede (yüksek maliyetli) seçimler yapmanız gerekir.

Bu durumda toplam maliyetiniz de yüksek olacaktır. Belki önce bütçeyi belirleyip, çalışma alanı dahil seçimleri netleştirmek daha doğru olabilir.

Son düzenleme:
1400 mm uzun bir mesafe, şahsen kalın vidalı mil kullanmayacaksam, pinyon ve kramayer kullanırım.

sana 1. sanayi sitesinde, StartCNC diye bir firma önerebilirim. kendisi küçük ebatlı cnc tezgahları yapıyor, elinde hem spindle, hem de step motor sürücü vs bulabilirsin. kendisi izmir'de adı kerem. sarışın bir abimiz. çok iyi kalpli, parada pulda gözü olan çakallardan değildir. sanayide böylesini bulmakta çok zor. ben çok yardımını aldım. kesinlikle iletişime geç, orbay sizi tavsiye etti de. sana her konuda üzerine hiç ücret koymadan dahi, step motor ve tedariklerini yapabilir. reklam gibi oldu ama, inanın, sanayide böyle düzgün insanlar bulmak çok zor. rulmancısı çakal, tornacısı çakal.. yapacak birşey yok malesef :(

http://www.startcnc.com bu adresten telefonuna ulaşabilirsin.

ben bütün ekipmanlarımı kendisinden aldım. hem herhangi bir sorunda arkadaş gibi abi gibi yardımcı oluyor. bilgin olsun :)
teşekkür ederim kendisi ile en kısa zamanda iletişime geçeceğim.
Togitogi ustadan önce motorları almakla işe aşlayacağız anlaşılan hadi bismillah...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri