40x50 CNC Router

aragon53

Üye
Herkese Merhaba elimde nema 23 motorlar 100khz 4eksen cnc kontrol kartı ve tb6600 sürücüler var bu şekilde bir çizim yaptım 40x50 boyunda bir cnc yapmayı düşünüyorum eldeki imkanları kullanmak istiyorum biraz o yüzden y eksenğinde 4 adet çekmece rayı kullansam ahşap bir cnc ye göre çokmu kötü olur diğer eksenlerde 16mm mil ve rulman kullanacağım

Ekli dosyalar

• 40x50 cnc.png
    40x50 cnc.png
    199.5 KB · Görüntüleme: 25
  • cnc1.png
    cnc1.png
    129.5 KB · Görüntüleme: 24
  • cncc.png
    cncc.png
    203.6 KB · Görüntüleme: 21
Rayları öyle değilde aşağıdaki resimlerdeki gibi araya alarak monte etmeni tavsiye ederim.Boşluk yapmıyor böylece.

IMG-20200328-WA0011.jpeg
IMG-20200328-WA0019.jpeg

Bu şekilde daha önce yapmıştım ama şimdi yapacağım tabla sabit x ekseni hareketli olacak. Sizde playwood dan yapmışsınız sanırım randımanı nasıl iş görüyor mu

Bu şekilde daha önce yapmıştım ama şimdi yapacağım tabla sabit x ekseni hareketli olacak. Sizde playwood dan yapmışsınız sanırım randımanı nasıl iş görüyor mu

X ekseni resimdeki alette de hareketli.Zan ederim Y ekseninden bahsediyorsunuz (köprü)...

Ben bu aleti sattım..alan arkadaş pcb işlemek için dağıtıp kendine göre tekrar toplayacak ama ben işin mantığını öğrenmek için bunu yapmıştım ve çok kullanmadım.En fazla 15 defa iş yapmıştır.

Buradan hareketle tecrübeleri aktarmak gerekiyorsa uzun vadede bu tür gövdelerden verim beklememek lazım.Şöyle örnek vereyim havadaki nem bile gövdenin çarpılmasına neden oluyor.

Hasılı rijitlik,uzun vade iş görmesi,çıkan işin temizliği,hızı gibi parametreler önemli ise hiç bulaşmayın,ama benim gibi öğreneyim,alt yapı edineyim derseniz o zaman olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri