Baymak ani su ısıtıcı tek ışık yanıyor ısıtmıyor

Aşağıdaki resimlerde 1 den 7 ye kadar noktalar işaretledim. Normalde kahve kablo da faz olmali. Fazi kontrol kalemi ile cihaz enerjili şu akıyor olmali. Cihazi maksimum kapasiteye alıp bu noktalarda hangilerinde faz var deneyip yazarmisiniz? Ekli dosyayı görüntüle 86945
Tamam kontrol edip buraya ekleyeceğim

Aşağıdaki resimlerde 1 den 7 ye kadar noktalar işaretledim. Normalde kahve kablo da faz olmali. Fazi kontrol kalemi ile cihaz enerjili şu akıyor olmali. Cihazi maksimum kapasiteye alıp bu noktalarda hangilerinde faz var deneyip yazarmisiniz? Ekli dosyayı görüntüle 86945
1 numara faz gerisi nötr.Ortada ki termostatın bağlantısını kesince switchlerin tüm uçları faz yandı.

Son düzenleme:
IMG_MIX2S_20220419_153412.jpg

1 no da faz ve diğerleri nötr ise anahtariniz gerilimi geçirmiyor. Yada yanlış olcum kontrol yapıyorsunuz.
Dediğiniz gibi ölçtüm sonucu yazdım, ortadaki termostatı çıkardığımda tüm switchlerde faz oluyor.Takınca sadec iki ucuna elektrik geliyor.

Dediğiniz gibi ölçtüm sonucu yazdım, ortadaki termostatı çıkardığımda tüm switchlerde faz oluyor.Takınca sadec iki ucuna elektrik geliyor.

Sanki sizin bu cihaza Elektrik gelmiyor. Orada kontrol kaleminde gördüğünüz zahiri bir parlama sanırım. Bu cihazin bağlandığı panoları sigortalarında kontrolünü sağlayın. Sigorta çıkışında gevşeklik yanık olabilir. Sigorta arızalı olabilir. Voltaj geçiriyor gibi görünebilir yuk altında gecirmiyordur. Kabloda ek varsa kopukluk olabilir. Kademe kademe inceleyip gitmek lazım.

Bir uzman baksa daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri