Baymak ani su ısıtıcı tek ışık yanıyor ısıtmıyor

Gurkan18

Üye
Baymak şofben tek ışığı yanıyor, ısıtmıyor.Hiç ses gelmiyor, çalışmıyor.Sorun nereden kaynaklanır, ev de tamir edilir mi.

Anı su ısıtıcısı ise su ile devreye giren swicler çok bozulur.. Değişmesi lazım. Enerjisini sigortadan kesip kendiniz yapabilirsiniz.
Switchleri degistirdim yine aynı, diyaframda da su yok gözükmüyor, patlak değil herhalde.Anlamadım çalışmıyor hala aynı, sıfır switchleri taktım, yine kontrol kalemi ile bakıyorum ışık yok, ve sadece on ışığı yanıyor.
Anlaşılamayan sorun ne acaba

Switchleri degistirdim yine aynı, diyaframda da su yok gözükmüyor, patlak değil herhalde.Anlamadım çalışmıyor hala aynı, sıfır switchleri taktım, yine kontrol kalemi ile bakıyorum ışık yok, ve sadece on ışığı yanıyor.
Anlaşılamayan sorun ne acaba
Su yok diyorsunuz. Suyu açtığınızda diyafram şişip siviçleri itmiyor mu?

Seçici anahtarı kontrol edin öyleyse zamanla kontakları bozulur , su emniyet sivici sağlam dediğinize göre rezistans grubu hariç parça kalmıyor , su geçisine engel olan bir şeyler olabilir ,bu arada siviç membranı delik olunca çalışmaz su da kaçırmaz dışarıya hatırladığım kadarıyla .Sivice odaklanıp yeniden tespitinizi yapmanızı tavsiye edeceğim sonra da seçici anahtara,kolay gelsin.

Sorun cözebilecek yokmu yeni sıfır switch taktım kalemle bakıyorum bir tarafta ışık var diğer tarafta yok

Dediğiniz gibi yaptım, iki switchde ışık yoktu,gittim iki tane sıfır switch aldım taktım yine ışık yok, sorun aynı.Kademe anahtarında sorun gözükmüyor, diyafram sağlam, rezistans da sorun yok, buattaki nötr kablosunda problem yok.

Dediğiniz gibi yaptım, iki switchde ışık yoktu,gittim iki tane sıfır switch aldım taktım yine ışık yok, sorun aynı.Kademe anahtarında sorun gözükmüyor, diyafram sağlam, rezistans da sorun yok, buattaki nötr kablosunda problem yok.
Mevzu artık amatör müdahaleyi aşıyor. Elektrikçi den yardım isteyin üstadım.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri