Arçelik klima fanı sorunu.

Yardımınız için çok saolun yakında bir servise baktıracagım bakalım umarım çözülür iyi akşamlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu ayari hangi modda deniyorsunuz?

Isitmami sogutmami? Birde kumandanin gorselini eklermisiniz?

Yardımınız için çok saolun yakında bir servise baktıracagım bakalım umarım çözülür iyi akşamlar
Hocam sizin düğün arıza değil. Sizin cihazın ana kartı değişmis. Üniversal dediğimiz piyasada arızalı kartlar yerine takılan kartlardan takılmış. Bu kartlar da fan kontrol yoktur. Karta hangi moda bağlı is3 hep orada kalır. Eğer kartin resmi varsa bunu onaylayabiliriz. Sorun yüzde 99 bu gibi geldi bana. Servis çağırıp boşa masraf yapmayın derim. İsitmada verimsiz ise iç ünite boru sensoru omaji düşük olabilir. Gazin eksiksiz olduğunu cihazın ortama yeterli kapasitede olduğunu cihazın bakımlı temiz olduğunu varsayıyorum.

12 btu klima 12 metre kare için ısıtma ve soğutma yapıyor.
havalar soğumaya başlayınca ısıtmada sorun yaşamanız normal görünüyor. gaz eksik yada fazla olunca her iki durumda da zaten klima çalışmaz. birde fan ayarı yüksek olunca ısıtmada sorun olur. öncelikle fan hızınızla ilgili sorunu çözümlerseniz eğer. ısınma sorunuda bir nebze olsun çözülmüş olacaktır.
Meslek nedir merak ettim hocam. Verdiğiniz bilgiler yanlış tamami ile. 12 binlik cihaz 20 metre karaye kadar yeterlidir genel olarak. Ayrıca hacim kadar isi yalıtımı kat sayısı insan sayısı gibi faktörlerde önemli. Gaz eksik olunca klima çalışır çok olursa da. Ama ısıtma soğutma verimsiz olur. Fan hızı isitmada yüksek olur. Hızı azaltırsaniz sıcak hava cihaza kisa. Mesafeden döner ve cihaz ortamı sıcak hisseder. Böyle olunca dur kalk çok olur.

Meslek nedir merak ettim hocam. Verdiğiniz bilgiler yanlış tamami ile. 12 binlik cihaz 20 metre karaye kadar yeterlidir genel olarak. Ayrıca hacim kadar isi yalıtımı kat sayısı insan sayısı gibi faktörlerde önemli. Gaz eksik olunca klima çalışır çok olursa da. Ama ısıtma soğutma verimsiz olur. Fan hızı isitmada yüksek olur. Hızı azaltırsaniz sıcak hava cihaza kisa. Mesafeden döner ve cihaz ortamı sıcak hisseder. Böyle olunca dur kalk çok olur.
cihaz çalışmaz demiyorum. cihaz çalışır... sadece gaz fazla da olsa eksikte olsa aynı sorun demek istedim. 12 btu demek 12 metre küplük bir alanı ısıtır soğutur. ben böyle bilirim.

12 btu cihaz 20metre kareye uygun değil gibi bir yorum da yapmadım. bölgeye göre farklılık gösterir.
benim yaptığım yorum. cihaz ile kumanda farklıdır dedim.
sizde kartın üniversal bir kart ile değiştirildiğini belirtmişsiniz ki olabilir.
biz tahminler üzerine yorum yapıyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu ayari hangi modda deniyorsunuz?

Isitmami sogutmami? Birde kumandanin gorselini eklermisiniz?
Sorunum ısınma modunda soguk moda geçince düzeliyor
60111

[
Hocam sizin düğün arıza değil. Sizin cihazın ana kartı değişmis. Üniversal dediğimiz piyasada arızalı kartlar yerine takılan kartlardan takılmış. Bu kartlar da fan kontrol yoktur. Karta hangi moda bağlı is3 hep orada kalır. Eğer kartin resmi varsa bunu onaylayabiliriz. Sorun yüzde 99 bu gibi geldi bana. Servis çağırıp boşa masraf yapmayın derim. İsitmada verimsiz ise iç ünite boru sensoru omaji düşük olabilir. Gazin eksiksiz olduğunu cihazın ortama yeterli kapasitede olduğunu cihazın bakımlı temiz olduğunu varsayıyorum.
Cihaz bana ikinci el geldi buyüzden dediğiniz gibi ana kart değişmiş olabilir soğutma modunda böyle yapmıyor kart değişse yanlız sıcak modda mı bu sorunlar yaşanıyor tşkr ederim

Son düzenleme:
sadece ısıtma modunda ise boru sensörü arızasıdır.

12 btu demek 12 m3 lük hacmi soğutur demek değildir.

BTU - British Termal Unit kelimelerinin kısaltmasıdır. İngiliz ısı birimidir. yaklasık 12000 btu luk cihaz 3.5 kW lık ısıtma yada soğutma kapasitesine eşittir. Bu güçle ne kadar yer alan yada hacim ısıtılıp soğutulacağını bir çok etken değiştirir.

İzolasyon zayıfsa 10 m2 bir alanı zor ısıtırsınız izolasyon iyi ise 30 m2 alanı ısıtabilirsiniz. Bu alan yada hacimi ısıtır diye bir şey söyleyemezsiniz.

sadece ısıtma modunda ise boru sensörü arızasıdır.

12 btu demek 12 m3 lük hacmi soğutur demek değildir.

BTU - British Termal Unit kelimelerinin kısaltmasıdır. İngiliz ısı birimidir. yaklasık 12000 btu luk cihaz 3.5 kW lık ısıtma yada soğutma kapasitesine eşittir. Bu güçle ne kadar yer alan yada hacim ısıtılıp soğutulacağını bir çok etken değiştirir.

İzolasyon zayıfsa 10 m2 bir alanı zor ısıtırsınız izolasyon iyi ise 30 m2 alanı ısıtabilirsiniz. Bu alan yada hacimi ısıtır diye bir şey söyleyemezsiniz.
Siz de haklısınız. bölgesel farklılıklar var. hesaplaması var. izalasyon tam ise 50 metre kareyi de ısıtır soğudur. mesala odada pencere ve kapı olmasa 500 metre kareyi 12 btu ile ısıtır ve soğutursunuz. Ama konumuz bu değil zaten :) benim bilgim burada biter. size kolay gelsin.

Siz de haklısınız. bölgesel farklılıklar var. hesaplaması var. izalasyon tam ise 50 metre kareyi de ısıtır soğudur. mesala odada pencere ve kapı olmasa 500 metre kareyi 12 btu ile ısıtır ve soğutursunuz. Ama konumuz bu değil zaten :) benim bilgim burada biter. size kolay gelsin.

12000 BTU demek 12 m3 hacmi ısıtıyor demekte değil. Bilginiz burada bitiyorsa biraz araştırınız o zaman. Laf çarpıtmayınız. Ben bilgi paylaşıyorum siz 12000 btu klima ile iyi izolasyonla 500 m2 alanı hem ısıtın hem soğutun o zaman. Ben böyle bir şey iddia etmedim.

Benim mesajımdan bunu nasıl çıkardınız anlamıyorum. sizede kolay gelsin. ;);):D

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri