Denki klima ısıtma sorunu

Yukarda yazdigim sicakliklari olcun.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Dış unitede fana ic uniteden gelen ucu ayir bu uc bosta izole edin.

Kisa bir kablo ile dis unitenin fan ile kompresor uclarini birlestir.
ustam dediğiniz gibi kablo bağlantısını yaparak klimayı sıcak modda 30 derecede çalıştırdım klima ilk 5dk 32 derece sıcak üfleme yaptı ve 32 derecede motor devreden çıktı ama bu esnada iç ünite çalışmaya devam etti ve soğuk üfledi 5 dk sonra kompresör tekrar devreye girerek 32 derece üfledi ve yine 5 dk sonra motor çalışmayı durdurdu ve iç ünite soğuk üflemeye başladı 30 dakika boyunca böyle devam etti.
bu arada iç ortam boru sensörü 5k yeni değiştirildi.

Kompresör termik açıyor galiba. 5 yerine 10 luk takın. Fan kontrol yapmadığı için kompresör şişiyor sanırım.

ben iç ünite evap borusu kırık diye şüpheleniyorum.

Kompresör termik açıyor galiba. 5 yerine 10 luk takın. Fan kontrol yapmadığı için kompresör şişiyor sanırım.
Kartı komple değiştirmeye karar verdim Klima üniversal kart ZL-U10A kartı satın aldım fakat swing motor kablosu ve iç ünite fan motor kablosu çoklu yeni kartta ise tek giriş var bu kabloları nasıl bağlıycam konusunda yardımızı bekler saygılar sunarım.

Bu kabloları nasıl bağlamam konusunda yardımlarınızı bekliyorum değerli ustalarım

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201219_202327_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201219_202327_com.android.chrome.jpg
    196.9 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_20201219_202317_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201219_202317_com.android.chrome.jpg
    151.9 KB · Görüntüleme: 16
Moderatör tarafında düzenlendi:
Fan kablosu tek yere giriş yapacaksınız diye biliyorum. Artık kademe ayarı olmayacak. Hangi sokete takarsaniz takin tek hızda dönecek fan artık
Görüntü net değil. Çizim de 3 ucu köprü yapmış fana bağlamış

Fan kablosu kademe hızları soketleri var ama iç fan güç soketi yok kart üzerinde kapasitör bağlamamız mı gerekiyor bu gerekiyorsa kapasitör elektriğini 220 volt mu bağlamamız gerekiyor

Eski kartında 1.5 uf luk kapasitör var onu çıkarıp bağlasak nasıl olur enerjiyi fana vermeyi bu şekilde halledebilir miyiz

Kapasitöre elektriği nasıl verecez

Kartta fab kapasitoru vardır zaten iyi bakın

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri