Arçelik klima fanı sorunu.

Aerie

Üye
Öncelikle herkese merhabalar ve şimdiden teşekkürler. İkinci el almış olduğum bi Arçelik 12 btu klimam var ve kumandasından fan şiddetini kısıp açma gibi işlevi yapamıyorum kumanda ekranında kısılıyor ve açılıyor fakat cihaz aynı seviyede üflemeye devam ediyor kumandayı değiştirdim farklı bir kumandayla onlada aynı sorun acaba mekanik bir arıza mı var bilen kişilerden yardım istiyorum. ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kumandayı değiştirdim diyorsunuz? aynı kumanda ile yaptınız ve aynı sonucu alıyorsanız eğer. ürün ikinci el ise. kumanda o cihaza ait olmayabilir

Alırken verilen kumandasıda işlevini yapmıyordu yedek parçacıdan tekrar Aldım onunlada aynı sorunu yaşıyorum herhangi bir arızadan kaynaklı olma ihtimali geliyor aklıma sadece

Alırken verilen kumandasıda işlevini yapmıyordu yedek parçacıdan tekrar Aldım onunlada aynı sorunu yaşıyorum herhangi bir arızadan kaynaklı olma ihtimali geliyor aklıma sadece
bence kumandası farklı... açma kapama işlevini yapıyor ancak diğer fonksiyonlar çalışmıyor kumanda ile cihaz farklı olduğu için öyle oluyor.

Genel her tuş işlevini yapıyor yanlız fan ayarlama tuşu basıyor ayarlıyor görüntüde ama cihaz ne kısma nede yüksetme görevini yapmıyor sorunum her iki kumandada aynı böyle tşkr

Genel her tuş işlevini yapıyor yanlız fan ayarlama tuşu basıyor ayarlıyor görüntüde ama cihaz ne kısma nede yüksetme görevini yapmıyor sorunum her iki kumandada aynı böyle tşkr
acaba fan düz bağlantı mı yapıldı?
ilk kullanıcı siz olmadığınız için ne gibi bir işlem yapılmış bilemiyorum.
biz burada tahminler üzerine konuşuyoruz.
ben tsk ederim.

Evet haklısınız bilinen bir arızamı ki acaba diye sormak istemiştim vakit ayırıp verdiğiniz cevaplar için tşkrler bi yetkili servis cagırıp baktırmalıyım birde cihaz ısıtmada biraz düşük performas ılık üflüyor ve odayı tam ısıtamıyor acaba gaz eksik olabilir mi 1 ay önce yetkili kişiler bağlayıp gaz basmışlardı havalar soğuyunca baya farkedilir oldu
Birde kullanıcının isteğine göre mi ilk montajda düz bağlantı yapıyorlar dediğiniz gibi olabilir saolun

Evet haklısınız bilinen bir arızamı ki acaba diye sormak istemiştim vakit ayırıp verdiğiniz cevaplar için tşkrler bi yetkili servis cagırıp baktırmalıyım birde cihaz ısıtmada biraz düşük performas ılık üflüyor ve odayı tam ısıtamıyor acaba gaz eksik olabilir mi 1 ay önce yetkili kişiler bağlayıp gaz basmışlardı havalar soğuyunca baya farkedilir oldu
Birde kullanıcının isteğine göre mi ilk montajda düz bağlantı yapıyorlar dediğiniz gibi olabilir saolun
odanız kaç metre kare acaba?

12 btu klima 12 metre kare için ısıtma ve soğutma yapıyor.
havalar soğumaya başlayınca ısıtmada sorun yaşamanız normal görünüyor. gaz eksik yada fazla olunca her iki durumda da zaten klima çalışmaz. birde fan ayarı yüksek olunca ısıtmada sorun olur. öncelikle fan hızınızla ilgili sorunu çözümlerseniz eğer. ısınma sorunuda bir nebze olsun çözülmüş olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri