Arçelik 5300 E arızası

Selam arçelik 5300 e furuzz çamaşır makinas arızızası vardı yardımcı olursanız sevinirim ısıtma yapmıyor resistansı saglam enerji geliyor resistansa parelel 220 volt anpul bagadım 90 dereceye alıyorum 35 derece cıvarında ılık su atıyor camaşırın güzel yıkanmamasını saglıyor cevaplarsanız sevinirim saygılarımla

5300e de ısıtma beyin kontaklarından kontrol edilir.beyin kontakları arızalı ya beyni tamir ettireceksiniz.yada 300tl ye beyin değiştireceksiniz.beyni gönderirseniz tamir eder size yollayabilirim.

Selamlar
Tum camasir makinalari verilmis isitma yapdiqdan sonra isitma durur su ilik olana kadar tambur doner.Yani hic zaman suyu 90 derece olsa bile tahliye suyu ilik olar.Cunki isinmis suyu tahliye etse borular ve pompa omru az olar.
Kolay gelsin

Selam arçelik 5300 e furuzz çamaşır makinas arızızası vardı yardımcı olursanız sevinirim ısıtma yapmıyor resistansı saglam enerji geliyor resistansa parelel 220 volt anpul bagadım 90 dereceye alıyorum 35 derece cıvarında ılık su atıyor camaşırın güzel yıkanmamasını saglıyor cevaplarsanız sevinirim saygılarımla

Selamlar
Konuyu tam acarmisiniz,yani makina islemmi yapmadi yoksa oylece yikamami yapdi.

5300 E çamaşır makinamı 97 yılından beri kullanıyorum ama dün sıcaklık ayar düğmesini 0 konumuna getirdiğim halde makina kapanmadı arızası ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim . Bu arada siteye yeni üye oldum herkeze selamlar.

Selamlar
Anladigim kadariyla makinani ilk defa kullaniyorsunuz proqrami duz verilmemis ola bilir.Bence yeni makinada pompa arizasi bir oyle olmaz sanirim.Yinede kullanma kulavuzunu okumaniz veya konsulardan makina kullanan bir insana proqram verdire bilirsiniz
Kolay gelsin

Ben bu makineyi yeni aldım ilk çalıştırdım, ama içindeki suyu boşaltmadı acaba benim bi tuşa basmam mı gerekiyor, yardımcı olursanız sevinirim

makinamım calışma acısından bir probemi yok ısı ayar dereçesini hangi dereceye alırsam alayım derece hep aynı camdan elimle kontrol ediyom soguk resistansı söküp porcözle temizledim 220 volt verdim resistans calışıyor ısıyı algılıyan termistörmü arızalımı acaba yardımcı olurmusun sevinirim kimine sordum kartın üstünde rolle var dediler kimisi su ısısını algılayan termistör azızalıdır diyorlar tekrar yardımcı olursanız sevinirim

makinamım calışma acısından bir probemi yok ısı ayar dereçesini hangi dereceye alırsam alayım derece hep aynı camdan elimle kontrol ediyom soguk resistansı söküp porcözle temizledim 220 volt verdim resistans calışıyor ısıyı algılıyan termistörmü arızalımı acaba yardımcı olurmusun sevinirim kimine sordum kartın üstünde rolle var dediler kimisi su ısısını algılayan termistör azızalıdır diyorlar tekrar yardımcı olursanız sevinirim
güzel kardeşim 5300e modelinde ısı algılayan parça ntc normal omaj ölçümünde 10-15kohm gösterir.ntc arızası kolay kolay olmaz.bu makinada ısıtma işi röleler ile değil beyin dediğimiz parça üzerindeki kontaklardan üzerinden kontrol edilir.büyük ihtimal senin makinada beyin arızalı beyni gönder tamir edip yollarım.

Selam ustalar kolay gelsin 5300 e makinam var. normal yıkama komutlarını ayarladıktan sonra (örnek pamuklu 1100 devir önyıkama 60 drc. ve başlat. ) komut düğmesi dönüyor yıkama modunda duruyor yıkamaya geçmiyor. sizce hatası ne olabilir. şimdiden teşekkürler saygılar....

Selam ustalar kolay gelsin 5300 e makinam var. normal yıkama komutlarını ayarladıktan sonra (örnek pamuklu 1100 devir önyıkama 60 drc. ve başlat. ) komut düğmesi dönüyor yıkama modunda duruyor yıkamaya geçmiyor. sizce hatası ne olabilir. şimdiden teşekkürler saygılar....

motor kömürlerini kontrol ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri