Arçelik 6230 Bulaşık Makinesi Sirkülasyon Sorunu

Evet o şekilde kırık. Suyu basmak için kanatçık kalmamış.

Evet o şekilde kırık. Suyu basmak için kanatçık kalmamış.
Pompadan çalışma sesi geliyordu zaten. Makinanın ic kisminda pervanenin olduğu su çıkış yerindede pompa calistikca su yukarı aşağı hareket ediyor ama puskurtmuyordu . Demekki bundanmis. Pompayı komple soksem götürsem bu kanatciklarin yenisini kime taktirabilrim ve maliyet olarak bir bilginiz varmi?

Pompadan çalışma sesi geliyordu zaten. Makinanın ic kisminda pervanenin olduğu su çıkış yerindede pompa calistikca su yukarı aşağı hareket ediyor ama puskurtmuyordu . Demekki bundanmis. Pompayı komple soksem götürsem bu kanatciklarin yenisini kime taktirabilrim ve maliyet olarak bir bilginiz varmi?
Bulaşık makinesinin modelini yazıp internetten aratabilirsiniz. Ayrı parça satarlar mı bilemiyorum. Belki pompa kısmı ayrı motor kısmı ayrı satılıyor olabilir. Bilen arkadaşlar cevaplayacaktır, bekleyin...

Pompa komple satılıyor.Çıkmacılardan temin edilebilir.

Makinayi su aldirip icinde su varken sirkülasyon pompasına disardan elektrik verdim. Pompa çalışıyor. Fiskiyelrden su geldi. Kondansatör degismisdim. Karti sokucem baska ihtimal kalmadi

Makinayi su aldirip icinde su varken sirkülasyon pompasına disardan elektrik verdim. Pompa çalışıyor. Fiskiyelrden su geldi. Kondansatör degismisdim. Karti sokucem baska ihtimal kalmadi
Pompanın kanatçıklar kırılmış onunda değişmesi lazım.
Sağlamı bu şekilde:
1686136916673.png

Pompanın kanatçıklar kırılmış onunda değişmesi lazım.
Sağlamı bu şekilde:
Ekli dosyayı görüntüle 98759
Evet su fazla atmıyor pompa Onu artik 2. Planda halledecegim
Bu forumlar cok faydali. Elektrigin e sinden anlamayan ben . Makinanin kartini söktüm. Simdi bir kart tamircisine goturup kontrol ettirecem. Eğer ondanda degilse pes ediyorum 🙂 kondansatör değiştim çünkü. kablolardansa beni aşıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20230607_150800.jpg
    IMG_20230607_150800.jpg
    305.7 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20230607_150751.jpg
    IMG_20230607_150751.jpg
    200 KB · Görüntüleme: 10
Motorun suyu bastığını yazmıştın;kanatları kırık olduğu için suyu ideal basınçla püskürtmüyor..Bu da kartın sağlam olduğunu kanıtlıyor.Yeni pompa ile sorun kalıcı olarak çözülür.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri